BitcoinHaberler

Michael Saylor: “Regülasyonlar Bitcoin’e İyi Gelecek”

MicroStrategy CEO'su Michael Saylor'un açıklamalarını aktardık.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bloomberg ile yaptığı röportajda şirketin en son 250 milyon dolarlık Bitcoin alımından El Salvador’daki gelişmelere kadar merak edilen tüm konular hakkında konuştu.

Bitcoin’in en büyük savunucularından olan Saylor, kripto para birimlerini kapsayan düzenleyici kuralların Bitcoin için de avantajlı olacağını belirtti.

Kripto alanındaki düzenleyici kuralların kripto para birimlerine netlik kazandıracağını ve olumlu etki göstereceğini belirten Saylor, kuralların Bitcoin’in volatilitesini azaltabileceğine dikkat çekti.

Kriptoda açıklığa ihtiyaç var. Kripto düzenlemeleri ve netlik, Bitcoin alanındaki oynaklığı azaltacak ve halkın Bitcoin’e olan güvenini artıracaktır.

Amerikalı milyarder Bitcoin’i “önümüzdeki 30 yıl boyunca tutulacak emtia değer deposu” olarak gördüğünü söyledi.

Ayrıca MicroStrategy’nin bugüne kadar sadece Bitcoin’e yatırım yaptığını hatırlatarak Solana ve Ethereum gibi diğer kriptolarda belki daha çok kazanç olduğunu ancak Bitcoin’in bu kriptolara göre daha risksiz olduğunu ifade etti.

Saylor El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etmesini “olağanüstü ve dünyayı sarsan olay” olarak nitelendirerek, El Salvador yerel halkının bu olayı pek desteklemediğine dikkat çekti.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu