Kripto HaberleriBitcoinMichael Saylor'ın Görevi Bırakması Kafaları Karıştırdı! Bitcoin'ler Ne Zaman Satılacak?

Michael Saylor’ın Görevi Bırakması Kafaları Karıştırdı! Bitcoin’ler Ne Zaman Satılacak?

Takip et

Eskiden Bitcoin (BTC) destekçisi olan ve sonrasında bu fikrinden uzaklaşan “The Black Swan” kitabının yazarı Nassim Nicholas Taleb, Bitcoin boğası Michael Saylor’un MicroStrategy’in CEO’luğundan ayrılmasını eleştirdi.

İlgili Haber
129 Bin Bitcoin'i Olan MicroStrategy'de CEO Değişti!

Twitter üzerinden paylaşım yapan Taleb, MicroStragey’nin Bitcoin almasında etkili olan Saylor’un CEO’luktan istifa etmesini şirketin “asla satmayacağız” stratejisine bir çivi daha çakılması olarak nitelendirdi.

Zira MicroStrategy’in halihazırda yaklaşık 129.699 Bitcoin’i bulunuyor ve bu BTC’leri biriktirmede Saylor’un rolü çok büyük.

Alınan Bitcoin’lerden şirket nerdeyse 1 milyar dolar zararı bulunuyor. Bu zararlara rağmen Saylor her açıklamasında BTC stratejilerinin değişmediğini ve asla satmayacaklarını söyledi.

Saylor’un istifasını ve şirketin asla satmayacağız stratejisini eleştiren Nassim Taleb, konuyla ilgili bir haberi alıntılayarak şunları söyledi:

“120 bin BTC’yi daha ne kadar daha satmayacaklar.? Bu BTC’leri ne zaman satmak zorunda kalacaklar?

Saylor’un istifası MicroStrategy’in ‘Asla satmayacağız’ tabutuna bir çivi daha çaktı.”

Ne Olmuştu?

Ünlü Bitcoin maksimalisti Michael Saylor dün yaptığı açıklamada şirketin CEO’luğundan istifa ettiğini ve yeni CEO’nun şirketin hali hazırdaki başkanı Phong Le’ye devrettiğini söyledi.

Saylor, şirkette Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı olarak görevine devam edecek.

Pozisyon değişikliğinin şirketin Bitcoin stratejisinde bir değişikliğe yol açmayacağını söyleyen Saylor, bugün attığı twitte “Bir sonraki işimde daha çok Bitcoin üzerine odaklanmak niyetindeyim.” dedi.

İlgili Haber
129 Bin Bitcoin'i Olan MicroStrategy'de CEO Değişti!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları