BitcoinHaberler

Micheal Saylor’dan Türkiye’ye Bitcoin Tavsiyesi: “10x Yapabilirsiniz!”

Türkiye'ye Bitcoin tavsiyesi geldi.

Elinde 114.041 adet Bitcoin tutan MicroStrategy CEO’su Micheal Saylor, Türkiye’ye seslendi.

Katıldığı bir söyleşide “Türkiye, 5 milyar dolarlık Bitcoin satın alıp Merkez Bankası’nda saklasa 5 yıl sonra elinde 50 milyar dolarları olur.” dedi ve Türk lirasını Bitcoin’in bir türevi olarak nitelendirdi.

En büyük Bitcoin boğasının Türkiye’ye ilişkin açıklamaları şu şekildeydi:

“Bunu yapabilirler. Türkiye Merkez Bankası gidip 5 milyar dolar değerinde Bitcoin alıp bunu önümüzdeki 5 yıl boyunca saklasa, değeri 50 milyar dolar olur. Bu sayede Türkiye’deki 50 milyon insanın para birimini güçlendirirsiniz.”

Açıklamalarının devamında ülkelere tavsiyelerini devam ettiren Saylor, Bitcoin standardı olan ve Bitcoin ile desteklenen para birimlerinin ülkelerin kalkınmasına büyük katkı sunacağını söyledi.

Saylor, 2020 yılında başladığı Bitcoin serüveninde Bitcoin’in en büyük savunucusu haline geldi. Sık sık Bitcoin alımlarıyla gündeme gelen CEO, kurumsal yatırımcılara yönelik Bitcoin tavsiyeleri ile de gündeme geliyordu.

El Salvador’un Bitcoin hamlesi sonrası, Saylor da yönünü gelişmekte olan ülkelere çevirdi.

Volatil ve spekülatif olması nedeniyle ülkelerin mesafeli durduğu Bitcoin, haber saatimiz itibariyle 61100$’dan işlem görüyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
11 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu