BitcoinHaberler

Micheal Saylor’dan Türkiye’ye Bitcoin Tavsiyesi: “10x Yapabilirsiniz!”

Türkiye'ye Bitcoin tavsiyesi geldi.

Elinde 114.041 adet Bitcoin tutan MicroStrategy CEO’su Micheal Saylor, Türkiye’ye seslendi.

Katıldığı bir söyleşide “Türkiye, 5 milyar dolarlık Bitcoin satın alıp Merkez Bankası’nda saklasa 5 yıl sonra elinde 50 milyar dolarları olur.” dedi ve Türk lirasını Bitcoin’in bir türevi olarak nitelendirdi.

En büyük Bitcoin boğasının Türkiye’ye ilişkin açıklamaları şu şekildeydi:

“Bunu yapabilirler. Türkiye Merkez Bankası gidip 5 milyar dolar değerinde Bitcoin alıp bunu önümüzdeki 5 yıl boyunca saklasa, değeri 50 milyar dolar olur. Bu sayede Türkiye’deki 50 milyon insanın para birimini güçlendirirsiniz.”

Açıklamalarının devamında ülkelere tavsiyelerini devam ettiren Saylor, Bitcoin standardı olan ve Bitcoin ile desteklenen para birimlerinin ülkelerin kalkınmasına büyük katkı sunacağını söyledi.

Saylor, 2020 yılında başladığı Bitcoin serüveninde Bitcoin’in en büyük savunucusu haline geldi. Sık sık Bitcoin alımlarıyla gündeme gelen CEO, kurumsal yatırımcılara yönelik Bitcoin tavsiyeleri ile de gündeme geliyordu.

El Salvador’un Bitcoin hamlesi sonrası, Saylor da yönünü gelişmekte olan ülkelere çevirdi.

Volatil ve spekülatif olması nedeniyle ülkelerin mesafeli durduğu Bitcoin, haber saatimiz itibariyle 61100$’dan işlem görüyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
11 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Başak Karayel

Artık herşeye zam gelir doların yükselmesi gibi daha fazla zam gelir bitcoın yükselince. Güveni yoktur bitcoının.

Bask

Bizimle artık tşk geçiyorlar

Yasin

İlk çıktığında bitcoin ile tavuk döner yiyenler şimdi ne düşünüyordur acaba 🙂

Ulaş Eral

Türkiye yi bitirip yok etmek için var gücüyle komplo kuran aşağılık çetesinin bir üyesi!…

Anonim

Bak şimdi dostum para sadece ödeme aracıdır geçmişten günümüze kadar çok farklı ödeme araçları gelmiş geçmiş ve artık kağıt paranında dönemi bitmek üzere 11 yıldır bitcoin karşıtı insanlar her düşüşte bitti battı dedi ama 11 yıllık bitcoin grafiğine bakarsan her yıl üzerine koyarak güçleniyor düştüğü zaman bakın gordunuzmu adamın 100 binlirasi 60 binliraya oldu 40 binlira zarar etti diyor asıl bunu soyliyen insanlar gelişmekte olan ülkelerin düşmanı çünkü kimse demiyor 11 yıl önce 100 liralık bitcoin alan adamın bugün 10 milyar dolar serveti var diye 2 yıl önce 100 binliralik bitcoin alan adamın şu anda bugün 1 milyon lirası var diye ve kağıt para devri biticek sanma bitcoin yada kripto paraları sadece para olarak düşünme altındaki teknoloji hayata ve firmalara devletlere bankalara o kadar çok imkanlar sunuyor işlerini o kadar çok kolaylaştırıyor ki mesela tamamen blokchain sistemine geçtiğimizde noterlere ihtiyaç kalmiycak biliyormusun noterde bir imza atiyorsun 200 lira 300 lira para ödüyorsun 1 adet A4 kağıdına ve birilerine muhtacsin ama blokchain sistemine kimseye muhtaç değilsin zaman yer ayrımı olmadan noterde 200 liralık bir işlemi evinde otururken sadece 0.10 cent gibi yani 0.90 kuruşa hallediceksin istersen gecenin 3 de araç bile alıp satabiliceksin boş yorum yapmayın

Oğlum ibraam

Tebrik ediyorum özetlemenizi. Aylardır insanlara Blockhaın teknolojisini anlatmaya çalışıyorum.. Block hain teknolojisi dünya tarihinde insanlık için yapılmış müthiş teknolajik nimettir.

Anonim

👏👏👏

Emre

önce Türkiye’nin nüfusunu bir doğru öğren..

Anonim

Doğru söylemiş 50 nilyon Türk var gerisi sureyeli cart curt ag😁

Respect

Cart curt dediğin bir ırk saygılı ol birisi Türklere cart curt dese havlicaksiniz hemen

Last edited 8 ay önce by Respect
kemal

Hırrrrrrr


Başa dön tuşu