BitcoinHaberler

MicroStrategy’den Yeni Bir BTC Hamlesi Daha!

Şirketin son yüklü alımı yükseliş beklentilerini de beraberinde getirdi.

Dünyanın en büyük yazılım geliştirme şirketlerinden MicroStrategy, 1 Mart’ta yaptığı 15 milyon dolarlık ek Bitcoin alımıyla elindeki BTC miktarını 90.859’a yükseltmiş ve çok ses getirmişti.

İlgili Haber
MicroStrategy'den Yeni Bitcoin (BTC) Alımı: Düşüşlerde Alım Çılgınlığı Sürüyor

Olayın üzerinden henüz 4 gün geçmesine rağmen şirketin 10 milyon dolar değerindeki 205 yeni Bitcoin’i almasıyla şirketin elindeki BTC miktarı 91.064’e yükselmiş oldu.

BTC başına 48.888 dolar ödeyen şirket, Bitcoin’e ne kadar güvendiğini de bir kez kanıtlamış oldu.

Kripto camiasına göre şirket, bazı analistler tarafından BTC’nin 100 bin dolara yükseleceği yönündeki tahminlerini dikkate almış görünüyor. MicroStrategy, gerçekten de böyle bir inanca sahipse fiyat düşüşleri devam ettikçe yeni alımlar da birbiri ardınca geleceğe benziyor.

Yatırımcılar Yükseliş Beklentisine Girdi

Bu son alımlardan sonra yatırımcılar BTC fiyatlarında yaşanacak güçlü bir yükselişin beklentisine girmiş oldu. Nitekim MicroStrategy’nin yaptığı her yüklü Bitcoin alımı sonrasında güçlü yükselişler yaşanmış olması bu beklentiyi daha da besliyor.

Öte yandan şirket CEO’su Michael Saylor’ın sahip olduğu BTC miktarı da ayrıca merak edilen bir konuydu. Ünlü CEO yaptığı son açıklamada 11 Aralık’tan bugüne kadar toplamda 650 milyon dolar değerinde Bitcoin alımı yaptığını belirtti. Hem kişisel servetini hem de şirketin değerini her geçen gün daha da artırma niyetinde olan Saylor, öyle görünüyor ki BTC alımlarına tam gaz devam edecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu