Kripto HaberleriBitcoinMike Novogratz, Bitcoin ve Kripto Piyasaları Hakkında Konuştu!

Mike Novogratz, Bitcoin ve Kripto Piyasaları Hakkında Konuştu!

Takip et

Galaxy Digital şirketinin kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz, bugün Bloomberg’de dünya piyasalarının durumuna dair bir röportaj verdi.

CEO, genel piyasanın yanında kripto paralar hakkında da konuştu. Novogratz, kripto piyasalarının şu sıralar hisse senetlerinden daha sağlam durduğunu düşünüyor:

“Ay başından itibaren toparlanma olsa da hisse senetlerinde durum hala kritik. Ancak kripto paralardaki satış ivmesi yavaşladı. Bunun nedeni ise kripto piyasasındaki hacimin azalması. Kötü haberler, daha az satıcı olduğu için kriptoları artık daha az etkiliyor.”

Novogratz, spot piyasanın aksine hedge fonlarının yıl sonuna doğru çok zor bir durumda kalacağını iddia etti. Bir çok kripto hedge fonu, yıl sonuna kadar operasyonlarını durdurabilir.

“Kripto Paraların Durumu FED’e Bağlı”

Amerikan Merkez Bankası (FED), yükselen enflasyon nedeniyle para politikasını değiştirdi. FED, enflasyonun düşmesi için piyasaya sağlanan dolar likiditesini azalttı, bilanço daraltmaya ve faiz artışlarına başladı.

Galaxy Digital CEO’su, FED’in para politikalarının artık kripto paraları yakından ilgilendirdiğine inanıyor.

“FED’in politikaları, kripto paraları da etkiliyor. Faiz politikası değişmediği sürece kısa vade için “tarafsız” kalmayı tercih ediyorum.”

Novogratz, FED’in faiz politikası değiştiğinde kripto paralarda yeni yükseliş hareketlerinin başlamasını bekliyor.

“Faiz politikaları değiştiği anda kripto piyasasına yeniden canlılık gelecek. Bütün bunlardan bağımsız olarak, bir kabus yaşanmaz ise Bitcoin 2027 yılında 500.000$’ı görebilir.”

Lider kripto para birimi $BTC, an itibariyle 20.000$ seviyesini aşmaya çalışıyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları