Kripto HaberleriBitcoinMilyar Dolarlık Emeklilik Fonu: "Bitcoin İle İlgileniyoruz!"

Milyar Dolarlık Emeklilik Fonu: “Bitcoin İle İlgileniyoruz!”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin ve kripto para birimlerine günden güne artan ilgi karşısında kurumsal firmalar da bu ilgiye kayıtsız kalamıyor.

Financal Times’ın haberine göre, Avusturalya’nın en büyük beşinci emeklilik fonu Queensland Investment Corporation’ın (QIC) kripto paralara yatırım yapacağı öğrenildi.

Toplamda 69 milyar dolarlık varlığı yöneten şirket, kripto para birimlerinin volatil yapısı nedeniyle riskli olduğunu düşünse de kripto para sektöründe küçük yatırımlar yapabileceğini belirtti.

QIC’nin direktörü Stuart Simmons Financel Times’a verdiği röportajda, şirketin devlete bağlı olduğunu ve ülkede kripto para birimlerine yönelik düzenleyici netlik olmamasından kaynaklı kripto alanında küçük yatırımlar yapmayı düşündüklerini söyledi.

Simmons, emeklilik fonu yöneticilerinin birkaç istisna dışında kripto para piyasasından şimdiye kadar uzak durduklarını, kripto piyasasının olgunlaşmasından sonra yatırım yapmaya başlayacaklarını ifade etti.

Şu anda bir takım belirsizlikler var ve kurumsal yatırım için operasyonel altyapı henüz olgunlaşmamış durumda.

Fonların ve kurumsal yatırımcıların kriptoya yatırım yapması konusunda bir kaçınılmazlık olduğunu düşünmüyorum, ancak piyasa olgunlaştıkça fonların da yatırım yapma ihtimali var.

Simmons, düzenleyici gereksinimler netleştiğinde ve endüstri bir “vahşi batı” pazarından daha profesyonel bir pazara olgunlaştığında muhafazakar yatırımcıların yatırımlarında daha rahat hissedeceklerini de ekledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları