Bitcoin

Milyar Dolarlık Yatırımcı Bitcoin Tahminini ve Kendi Planını Açıkladı

Bitcoin'e olan kurumsal ilgi gün geçtikçe artıyor.

Geçmişte 10 bin dolara kurduğu şirketi kısa sürede 3.2 milyar dolara satan ünlü iş adamı Kevin O’Leary, geçtiğimiz günlerde Bitcoin ile ilgili açıklamalarda bulundu. Daha önceleri ilginç bir şekilde Bitcoin hakkında olumsuz açıklamalar yapan milyar dolarlık iş adamı O’Leary, şimdilerde ise BTC’siz bir dünyanın olmayacağını savunuyor.

Açıklamalarında yüzde 3 olan kripto para yatırımını sene sonuna kadar yüzde 7’ye çıkaracağını ifade eden ünlü iş adamı, an itibarı ile 900 milyar dolar civarında olan Bitcoin market hacminin de 2 trilyon dolara yükselmesini bekliyor.

Bu tahmini ile BTC’de yıl sonuna kadar 100.000 dolarl fiyatları öngören ünlü isim:

“Bitcoin, artık durdurulamaz bir varlık sınıfı. Yakın zamanda kurumsalların parasının trilyonlarca doları bu sektöre kayacak. Ne zaman olacağını bilmesem de düzenleyicilerin Bitcoin’i bir varlık sınıfı olacak göreceğine inanıyorum. Ancak regülatörler Bitcoin’in yatırım için uygun olmadığını söylerse her ne kadar bu sektöre güveniyor olsam bile yatırım yapmaktan çekinirim.”

Kevin O’Leary özelinde bile bakıldığında kurumsal yatırımcıların çoğunun BTC ile ilgilendiğini ancak herhangi bir düzenleme ile yasaklama gelmesinden çekindiğini görüyoruz. Bu bağlamda ABD’den gelecek herhangi bir yapıcı düzenleme şirketlerin kripto para maruziyetini büyük ölçüde arttıracaktır.

İlgili Haber
Bloomberg Analisti: "Bitcoin 100.000$'a Gidiyor!"
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
4 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

900 milyar dolardan 2 milyar dolara hacim nasıl çıkıyor ki?

Anonim

😂😂

Anonim

göreceli

Anonim

Trilyon işte


Başa dön tuşu