AltcoinBitcoin

Milyarder İsimden Kripto Para Uyarısı: BTC ve ETH Hariç Çok Az Kripto Para “Hayatta Kalacak”

Mark Cuban, Bitcoin ve Ethereum dışında birçok kripto paranın geleceği göremeyeceğini belirtti.

2000’li yılların en başarılı girişimcilerinden birisi olarak gösterilen Mark Cuban, yine kripto para yatırımcılarının dikkatini çekecek bir açıklamada bulundu. Dallas Mavericks kulübünün de sahibi olan Mark Cuban, kripto para sektörünün tam olarak 2000’li yıllarda yaşanan dot-com teknoloji balonuna benzediğini belirtti.

Şu an Bitcoin’i ve kripto para sektörünü eleştiren Mark Cuban, daha önce ise BTC yatırımı yaptığını bizzat dile getirmişti. Bunu “şaka amaçlı” yaptığını belirten Cuban, o dönemde eleştiri çekip sözleri ile yaptıklarının bir olmaması nedeniyle hedef haline getirilmişti.

İlgili Haber
Mark Cuban: 549 Dolarlık Bitcoin Sahibiyim

Balon tabiri finans piyasalarında bir varlığın olması gereken değerin çok üzerine çıkması olarak biliniyor. Bitcoin fiyatının 40.000 dolar üzerine çıkmaması gerektiğini ve bunun balon olduğunu belirten Cuban, bunun tam olarak 2000’li yıllardaki internet şirketlerinin hisse balonuna benzediğini ifade etti.

Cuban, o tarihlerde bu şirketlerin birçoğunun battığını ve sadece Amazon veya EBay gibi birkaç şirketin hayatta kaldığını belirtti. Ünlü milyardere göre kripto para sektörünün de başına benzer bir şey gelecek ve Bitcoin (BTC) ile Ethereum (ETH) dışındaki birçok kripto para birimi geleceği göremeyecek.

Bitcoin ve Ethereum Dışındakiler Yok Olacak!

Mark Cuban net bir kripto para projesinden bahsetmese de BTC, ETH ve birkaç önde gelen altcoin dışında bütün kripto paraların sıfırı göreceğini ima etti. Ünlü altın yatırımcısı Peter Schiff ise buna verdiği yanıtta kripto para sektörünün 2000’li yıllardaki internet şirketlerinden farklı olduğunu belirtti. Schiff’e göre o dönemde şirketlerin en azından belirli bir değeri bulunuyorken kripto paraların ise gerçek bir değeri yok ve hepsi “kaybedecek”.

Bitcoin fiyatının 3.000 dolara kadar gerilemesi ve devamındaki aylarda 42.000 doları görmesi, bunun çok volatil olduğunu doğrulasa da bütün kripto paraların yok olacağı ifadesi, sadece kripto para analistlerinin değil ekonomistlerin bile tepkisini çekmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu