Kripto HaberleriHaberlerMilyarder İsimlerin Yüzde Kaçı Kripto Paralara Yatırım Yaptı? İşte Son Veriler!

Milyarder İsimlerin Yüzde Kaçı Kripto Paralara Yatırım Yaptı? İşte Son Veriler!

Takip et

Bitcoin ve kripto paraların geleneksel varlıklara karşı geçerli bir alternatif olarak benimsenmesi dünya çapında devam ederken, bazı gruplar bunları diğerlerinden daha hızlı benimsiyor. Bir araştırma, bu alanda milyarderlerin başı çektiğini ortaya koydu.

Milyarderlerin Yüzde 30’u Doğrudan ya da Dolaylı Olarak Kripto Paralara Yatırım Yaptı

Forbes dergisi yayınladığı bir raporda, dünyanın en zengin 65 kişisi arasında yapılan bir anketin, bu kişilerin neredeyse %30’unun kriptoda doğrudan ya da dolaylı yatırımları olduğunu ortaya koyduğunu belirtiyor ve bu oranın milyarder olmayan yatırımcılara kıyasla daha yüksek olduğunu vurguluyor.

Bulgulara göre, ankete katılan milyarderlerin yaklaşık %18’inin servetlerinin en az %1’i kriptoda bulunuyor. Bu gruptaki anket katılımcılarının çoğu yalnızca küçük bir yan girişim olarak yatırım yapıyor. Nitekim, %80’i servetlerinin yüzde birinden çok daha azını kriptoya yatırdıklarını söylerken, %3,2’si servetlerinin yarısından fazlasının kriptoda sahip olduklarını belirtti.

Ayrıca, katılımcıların %10’u doğrudan kripto yatırımı yapmadıklarını ancak kripto odaklı şirketleri desteklediklerini ifade etti.

Ankette görüşülen milyarderler arasında kripto para borsası FTX’in kurucu ortağı ve CEO’su Sam Bankman-Fried de yer aldı. Bankman-Fried Forbes’a 20.6 milyar dolarlık net servetinin %76 ila %100’ünü kriptoda tuttuğunu söyledi. Bankman-Fried, doğrudan kriptoya yatırım yaptığı ve kripto odaklı firmaları desteklediği için her iki gruba da ait milyarderlerden biri olarak kaydedildi

Tüm Milyarderler Kripto Paralara İnanmıyor

Bununla birlikte, Bitcoin’i ‘fare zehiri’ olarak görmesiyle tanınan Berkshire Hathaway’in CEO’su Warren Buffett, JPMorgan’dan Jamie Dimon ve Blackrock’tan Larry Fink de dahil olmak üzere bazı milyarderler henüz kripto konusunda ikna olmuş değil.

Bu üç isim yatırım firması SkyBridge Capital’in kurucusu ve yönetici ortağı ve Donald Trump’ın eski danışmanı Anthony Scaramucci tarafından kripto konusunda gerekli bilgileri edinmedikleri gerekçesiyle eleştirilmişti.

Scaramucci o günlerde “Eğer gerekli araştırmayı yaparsanız, varlıklarınızın bir kısmını kripto para birimine ve web3 dediğimiz şeye yatırırsınız” demişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları