binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerMilyarder Mark Cuban'dan Kripto Para ve SEC Açıklamaları!

Milyarder Mark Cuban’dan Kripto Para ve SEC Açıklamaları!

Milyarder girişimci Mark Cuban, yaptığı açıklamasında SEC nedeniyle kripto para şirketlerine yatırım yapamadığını söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Milyarder girişimci ve NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, kısa bir süre önce yaptığı açıklamada Gary Gensler ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) gelişmekte olan kripto para sektörünü engellemeye çalışmakla suçladı.

Cuban, SEC’in uyumluluğu teşvik etmek yerine dava yoluyla düzenleme yapma kararının yeni katılımcılara düşmanca bir ortam yarattığını savunuyor. Cuban şöyle diyor:

“Kayıt kurallarına uymayı imkansız hale getiriyorlar. Kayıt yaptırmaya ve uyum sağlamaya çalışmanın zaman ve yasal ücretler açısından maliyeti, gerçekçi bir şekilde faaliyet göstermeyi imkansız hale getiriyor.”

Cuban ayrıca SEC’in yaklaşımının kendisini token çıkarmayı planlayan şirketlere yatırım yapmaktan caydırdığını açıklıyor. Cuban şöyle ifade etti:

“Eğer token çıkaracak bir yatırım fırsatı yakalarsam, artık hayır diyorum. Bunun nedeni şirketin kendisi değil, SEC’in şirketin faaliyet göstermesine izin vermeyecek olması.”

Girişimci ayrıca SEC’i, uyumu artırmak ve yatırımcıları korumak için sektörü iyileştirilebilecekken “yıkıcı bir ortam” yarattığı için eleştiriyor. Cuban, kripto para endüstrisinin kayıt yaptırmak ve uyum sağlamak ve meşru tokenleri “önemsiz tokenlerden” ayırmak için bir yol bulmaya istekli olduğuna inanıyor.

Ancak Cuban, SEC’in yaklaşımının uyumluluğu çok pahalı ve zaman alıcı hale getirdiğinden, şirketlerin kendilerini daha az saygın kuruluşlardan ayırt etmelerinin zor olduğunu savunuyor. “Önemsiz tokenlar gerçek şirketlerle yan yana duruyor ve yatırımcıların neyin çöp neyin gerçek olduğunu bilmesinin hiçbir yolu yok” diyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail