Bitcoin

Milyarlarca Doları Yöneten Ünlü İsim, PayPal’ı Bırakıp Bitcoin (BTC) Dostu Uygulamayı Seçti!

Cathie Wood'un önderlik ettiği Ark Invest, PayPal'a yönelik yatırımlarını bitirerek Cash App odaklı bir yön çizmeye başladı!

Önde gelen kripto para odaklı yatırım şirketlerinden Ark Invest‘in kurucusu Cathie Wood, şirketin PayPal’e yönelik bütün yatırımlarını resmen bitirdi.

Ünlü isim ve şirket, direkt olarak Bitcoin (BTC) ağını ve Lightning Network’ü kullanan Cash App’e yöneldi.

İlgili Haber
Bitcoin 2022'nin İlk Duyurusu Cash App'ten Geldi!

Bitcoin Ödemeleri Sayesinde Cash App Önde

Wood, Miami Bitcoin 2022 konferansında yaptığı açıklamasında neden böyle bir tercihte bulunduklarını da vurguladı.

Özellikle Lightning Network kullanımının daha hızlı ve daha ucuz işlem anlamına geldiğini ifade eden Wood, finansal teknoloji şirketi Paypal’ın ödeme uygulaması Venmo’nun buna rakip olamayacağını ima etti.

Konu özellikle “Bitcoin” olduğunda Cash App’in kendisini daha fazla adadığını ifade eden Cathie Wood, bunun Cash App seçiminde etkili olduğunun altını çizdi.

Venmo’nun BTC için harekete geçmesine rağmen bunun nispeten Cash App’i takip ettiğini belirten Wood, tercihlerini çoktan yaptıklarını da aktardı.

Cash App aynı zamanda Twitter grubu tarafından yönetilmekte ve Jack Dorsey’in bunda etkisinin çok fazla olduğu söylenilebilir. Wood’a göre bireyler yavaş yavaş kripto para odaklı çözümlere yöneliyor ve Cash App de bunu çok iyi yansıtmakta.

Venmo’nun 70 milyon kullanıcısı bulunurken 850 milyon dolar kazancı olduğu kayıtlara geçti.

Öte yandan Cash App ise 44 milyon kullanıcı ile 2021 yılında 2,03 milyar dolar kazanç elde etti. Aslında bu veriler bile Ark Invest’in neden Cash App’i seçtiğini net bir şekilde gösterebilmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu