blank
HaberlerXRP

Mısır, Ripple Sayesinde Blockchain Sektörüne Adım Attı: Dev Ortaklık!

Mısır Merkez Bankası, Ripple ile ortaklık kurma kararı aldı.

XRP’nin arkasındaki şirket Ripple giderek devleşirken ve adını daha çok duyurmaya devam ederken yeni bir ortaklık haberiyle daha güdeme geldi. Mısır Merkez Bankasının iç borç ödemelerinde kolaylık sağlamak adına Ripple ile ortaklık kurduğu öğrenildi. Söz konusu ortaklıkla Mısır, Blockchain sektörüne ilk adımını atmış oldu.

Ortaya atılan tahminler gerçekleşecek olursa Çin, Hindistan, Filipinler ve Meksika’dan sonra 2019’da global çaptaki en yüksek havale alan 5 ülkeden biri haline gelecek olan Mısır’ın havale tutarının 26,4 milyar doları bulacağı düşünülüyor.

İlgili ortaklıkla 300’ün üzerindeki iştirakçi sayısını bir tık daha artıran Ripple, RippleNet’in katlanarak büyümesini de desteklemiş oldu. 300’den fazla uluslararası banka ve kuruluşu içeren RippleNet ağına katılan Mısır Merkez Bankası ise yeni pazarlara erişmeyi ve özellikle Körfez bölgesindeki havale işlemlerini desteklemeyi ve genişletmeyi umuyor.

Mısır Merkez Bankası yetkililerince yapılan açıklamaya göre Ripple teknolojisinden ilk başta ülke içi fon transferlerinde yararlanılacak ve zamanla işlemler uluslararası düzeye taşınacak. Banka yönetimi ayrıca Ripple’ın 300’ün üzerinde finansal kuruluşla bağlantılı olmasının kendileri için büyük avantaj sağlayacağını da ifade etti.

İlgili Haber  Ripple Hakkındaki Olumlu Haberler XRP Fiyatına Neden Etki Etmiyor?

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu