binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerMısır, Ripple Sayesinde Blockchain Sektörüne Adım Attı: Dev Ortaklık!

Mısır, Ripple Sayesinde Blockchain Sektörüne Adım Attı: Dev Ortaklık!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

XRP’nin arkasındaki şirket Ripple giderek devleşirken ve adını daha çok duyurmaya devam ederken yeni bir ortaklık haberiyle daha güdeme geldi. Mısır Merkez Bankasının iç borç ödemelerinde kolaylık sağlamak adına Ripple ile ortaklık kurduğu öğrenildi. Söz konusu ortaklıkla Mısır, Blockchain sektörüne ilk adımını atmış oldu.

Ortaya atılan tahminler gerçekleşecek olursa Çin, Hindistan, Filipinler ve Meksika’dan sonra 2019’da global çaptaki en yüksek havale alan 5 ülkeden biri haline gelecek olan Mısır’ın havale tutarının 26,4 milyar doları bulacağı düşünülüyor.

İlgili ortaklıkla 300’ün üzerindeki iştirakçi sayısını bir tık daha artıran Ripple, RippleNet’in katlanarak büyümesini de desteklemiş oldu. 300’den fazla uluslararası banka ve kuruluşu içeren RippleNet ağına katılan Mısır Merkez Bankası ise yeni pazarlara erişmeyi ve özellikle Körfez bölgesindeki havale işlemlerini desteklemeyi ve genişletmeyi umuyor.

Mısır Merkez Bankası yetkililerince yapılan açıklamaya göre Ripple teknolojisinden ilk başta ülke içi fon transferlerinde yararlanılacak ve zamanla işlemler uluslararası düzeye taşınacak. Banka yönetimi ayrıca Ripple’ın 300’ün üzerinde finansal kuruluşla bağlantılı olmasının kendileri için büyük avantaj sağlayacağını da ifade etti.

İlgili Haber  Ripple Hakkındaki Olumlu Haberler XRP Fiyatına Neden Etki Etmiyor?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail