binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerMonero Hard Fork'u Sonrası ASIC Cihazların Fiyatı Düştü

Monero Hard Fork’u Sonrası ASIC Cihazların Fiyatı Düştü

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Direk madencilik odaklı olarak üretilen ASIC cihazların üreticileri, Monero‘nun bu gibi cihazların direncinden etkilenmemesi için yapılan Hard Fork‘u sonrası cihazları neredeyse bedavaya satmaya başladılar.

Geçen hafta haberimizde de belirttiğimiz gibi Monero, planlı olan ve ASCI cihazların Cryptonight Proof-of-Work algoritmasında etkilenmeyecek bir çatallaşma gerçekleştirdi. Bu çatallaşmanın tek bir amacı vardı ki, o da Monero’nun ASIC cihazlarda kullanılan algoritma ile uyumlu olmamasını sağlamak.

Böylelikle evlerinde normal ekran kartı ile kurulan madencilik sistemleri yerini ASIC Miner cihazlarına kaptırmamış olacak.

Bu Hard Fork, piyasanın en büyük ASIC cihaz üreticisi Bitmain‘in Antminer X3 isimli cihazı piyasaya sürmesinden bir hafta sonra gerçekleşti. Durum böyle olunca üretilen cihazın pek bir hükmü kalmadı ve üreticiler ASIC cihazları satmak için 1 öde 5 al gibi kampanyalar yapmaya başladı.

Geçen sene 4 milyar dolar kar açıklayan Bitmain şirketinin bu durum karşısında ne kadar zarara uğrayacağı henüz bilinmiyor. Fakat Hard Fork sonrası çıkan Monero Classic gibi yeni kripto paralar ASIC cihaz algoritmalarını destekleyeceğini açıklamıştı.

Monero, ASIC cihazlardan korunmak için hard fork yapmayı düşünen tek kripto para değil. Geçtiğimiz günlerde belirtmiş olduğumuz gibi, Ethereum’un kurucuları da, Bitmain’in Ethereum Madenciliği için ASIC cihaz üretmesi üzerine bir hard fork’un gelebileceğini açıklamıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail