BitcoinHaberlerKripto Para

Morgan Stanley: “Kripto Para Sayısı Giderek Artıyor!”

Morgan Stanley kripto paralar hakkında yeni bir rapor yayınladı.

Kripto para birimleri hakkında yayınladığı raporlar ile dikkat çeken ABD’li yatırım bankası Morgan Stanley yakın tarihli bir rapor daha yayınladı.

Kripto para birimlerinin fiyatındaki düşüşe dikkat çeken banka analistleri, düşüşe rağmen piyasaya halen yeni kripto paraların sürüldüğünü söyledi.

Analistler, raporunda kripto para birimlerinin hükümetler ve merkez bankalarının teşvikleri nedeniyle riskli varlıklar gibi işlem gördüğünü ancak FED’in para politikasındaki sıkılaşma nedeniyle likiditeye dayalı kripto para ticaretinin tersine döndüğünü ifade etti.

Kripto para piyasasının değerinin arttığına işaret eden Morgan Stanley analistleri, piyasanın 2020 yılının başından bu yana 10 kat arttığını vurguladı.

Dev banka, kripto para fiyatlarında yaşanan son düşüşe rağmen, dijital varlıkların üretilmesinin hala yüksek olduğuna dikkat çekerek geçtiğimiz hafta içinde 100’den fazla kripto para biriminin oluşturulduğunu söyledi.

Bu kripto paraların çoğunluğunun ise merkezi olmayan (DeFi) borsalarda oluşturulduğu belirtildi.

Analistler raporunda son olarak Bitcoin’in (BTC) uzun süredir hisse senetleri ile yüksek korelasyona, ancak altınla son zamanlarda neredeyse sıfır korelasyona sahip olduğunu ifade etti.

Geçtiğimiz günlerde kripto paralarla ilgili bir rapor daha yayınlayan Morgan Stanley Bitcoin ve kripto para birimlerinin çok sayıda işletme tarafından ödeme yöntemi olarak eklendiğine dikkat çekerek kripto paraların günlük kullanımının artmaya başladığını söyledi.

İlgili Haber
Morgan Stanley: "ABD'de Çok Sayıda İşletme Yakında Bitcoin (BTC) Kabul Edecek!"
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu