HaberlerKripto Para

Morgan Stanley: “Kripto Yatırımı Bu Tarihe Kadar Yüzde 50 Düşebilir!”

Son piyasa düşüşü sonrası Morgan Stanley'den bir rapor daha geldi.

2022 yılına iyi bir başlangıç yapamayan kripto para piyasasında başta Bitcoin’de (BTC) olmak üzere tüm kripto paralarda arka arkaya düşüşler yaşandı.

Son olarak da TerraUSD (UST) ve LUNA’ da yaşanan çöküşten sonra kripto piyasasında sert bir düşüş daha meydana geldi.

Bu düşüşler ve piyasada yaşanan gelişmelerle ilgili çeşitli değerlendirmeler yapılırken bir açıklama da ABD’li yatırım bankası Morgan Stanley’den geldi.

Morgan Stanley yayınladığı son raporda kripto şirketlerine yapılan risk sermayesi yatırımlarının (VC) geçen yıl 30 milyar dolara ulaştığını ve rekor kırdığını söyledi.

Kripto para piyasasındaki son düşüşe rağmen yatırımların yükselmeye devam ettiğini gözlemlediklerini belirten banka raporunda şu ifadelere yer verdi:

“Diğer kategorilerdeki yatırımlara olan eğilimi göz önünde bulundurduğumuzda, kripto yatırımlarının düşmesi muhtemeldir.

VC kripto para yatırımlarının sayısı Aralık ayında zirve yaptı ancak bu sayı yıl sonuna kadar %50’ye kadar düşebilir.

2020 yılının başlarında en çok yatırımın kripto altyapısına ve finansal hizmetlere yapıldığına dikkat çeken Morgan Stanley, 2020 yılının sonundan 2021’in ortasına kadar yatırımlarda merkezi olmayan finansın (DeFi) tercih edildiğini, 2021’in sonundan 2022’ye kadar ise takas edilemez tokenlere (NFT) ve oyun şirketlerine yatırım yapıldığını belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu