Bitcoin

N95 FFP3 Maskeler Karaborsaya Düştü: 1 Bitcoin Karşılığında Satan Bile Var!

Her geçen saat daha fazla insanı öldüren corona virüs çok ciddi kayıplar yarattı.

Hiçbir insanın, hiçbir devletin ve hiçbir hükümetin hazır olmadığı corona virüsü salgını tüm dünyada etkisini gösterdi. Afrika’dan Amerika’ya kadar etkili olan virüs dolayısı ile maske, dezenfektan, eldiven stokları tükenmekle kalmadı üretilecek olan stoklar bile önceden satın alındı.

ABD’de Pentagon’dan yapılan açıklamada sağlık çalışanları ve orduya yetecek kadar stoklu ürün olduğu, ancak daha fazla ürün alımı için alternatif adımlar atılacak olduğu açıklandı. Türkiye Cumhuriyeti’nde ise hastanelerde yine şimdilik maske ve benzer ürünlerin çalışanlar için bulunduğu, sadece bazı hastanelerde sorunlar olduğu iddia edildi.

Bugün vatandaşlar artık N95 maske almak istediklerinde reçete ile bu ürünleri alabilecekler. Ancak bu ürünler reçeteli olarak bile maalesef ki bulunamıyor.

Fırsatçılar alışveriş sitelerinde fiyatı 6.000 liraya yükseltti!

Türkiye eldiven, dezenfektan ve maske konusunda satıcıların en fazla fiyat yükselttiği ülkelerin 1. sırasında yer alıyor. Amazon.com fiyat geçmişi takip verilerine bakıldığında Amerikan satıcıların bir bölümü 1 veya 2 kat daha fazla fiyatla maske satarken Türkiye’de bir alışveriş sitesinde ise fiyatın ortalama %450-530 kat daha fazla artırıldığını görmek mümkün.

Ancak fırsatçılar sadece Türkiye’de alışveriş sitelerinde değil. Dünya genelinde sağlık ürünlerinin tartışıldığı internet sitelerinde bazı satıcılar 1 Bitcoin karşılığında 1 kutu N95 FFP3 maskeler sattıklarını iddia etmeye başladı.

Bazı dolandırıcıların ise gerek Türk, gerekse yabancı olarak yüksek Bitcoin talepleri ile vatandaşları maske satışı gibi iddialar ile dolandırma eylemleri bulunurken, alıcıların özellikle Bitcoin ve benzer şekilde ödeme talep eden satıcılara güvenmemesi öneriliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu