Haberler

Nasdaq, Coinbase İçin Hisse Başına Fiyatı Belirledi: Fiyat Beklenenin Altında Mı?

Nasdaq, merakla beklenen Coinbase hissesinin referans fiyatını açıkladı.

Coinbase’in Nasdaq borsasında listeleneceği ve tabiri caizse ilk defa “devler liginde” bir kripto para borsasının da rol alacağı gündeme bomba gibi düşmüştü. Bu haberin de etkisiyle rekor seviyelere ulaşan Bitcoin’in yanı sıra özellikle kripto para borsalarının hisse senetleri gibi alıcı bulan BNB gibi borsaların kendi kripto paraları, adeta rekor üstüne rekor kırdı.

Özellikle market hacmi bakımından dünyanın en büyük bankalarını bile geride bırakması beklenen Coinbase hissesinin referans fiyatı Nasdaq tarafından açıklandı. Açıklanan bilgiye göre Coinbase hisse başına 250 dolardan işleme açılacak.

Tahmini olarak 266.2 milyon hisse olduğu düşünüldüğünde ortalama olarak 66.5 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile listelenecek olan Coinbase’in, en az 100 milyar dolar piyasa değeri ile çıkacağı tahmin ediliyordu. Zira FTX gibi borsalarda 604 dolardan işlem gören Coinbase hissesi (halka arz öncesi sözleşmeler) Nasdaq’ta beklentinin altı bir fiyatla listelenecek.

Referans fiyatın, tahmini bir değer olarak açıklandığını ifade eden Nasdaq, bunu belirlerken kamuya açık olan bilgilerin ve piyasaya duyarlılığının kullanıldığını ifade etti. Coinbase hisse başı değerinin beklenenden düşük gelmesi henüz piyasada bir düşüş etkisi yaşatmasa da ABD piyasalarının açılmasıyla piyasanın nasıl şekilleneceği daha net ortaya çıkacaktır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu