BitcoinHaberler

Nasdaq’tan Bitcoin Hamlesi

Dünyanın en büyük borsalarından olan Nasdaq'ın Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri üzerinde çalıştığı ve yakında benzersiz bir ürün ortaya çıkaracak oldukları iddia edildi.

Nasdaq’ın CEO’su Adena Friedman’ın yaptığı açıklamaya göre Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri uzman ekip tarafından detaylı bir şekilde inceleniyor. Şu an için çalışmaların sürdüğünü belirten Friedman, bir şirket ile ortaklık yapıldığını ve Bitcoin vadeli işlemlerinin yakında piyasaya sürüleceğini ifade etti. Hangi şirket ile ortak bir çalışma yürütüldüğü ise söylenmedi.

Daha önce bu projenin 2018 yılında hayata geçeceği ifade edilmiş olsa da bu gerçekleşmedi. Ancak New York Borsası’nın ana şirketi Intercontinental Exchange tarafından ortaya atılan Bakkt Bitcoin vadelileri piyasaya sunulmuş ve dünyanın en büyük borsası geçtiğimiz süreçte bu sektöre giriş yapmış oldu.

Kripto paraların riskli bir piyasa olduğunun altını çizen Friedman, çalışmalarımız bu riskleri minimize etmek için hala devam ediyor şeklinde konuştu.

Bu atılım gerçekleşirse Nasdaq şüphesiz kripto para piyasasının baş aktörlerinden biri haline gelebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu