BlockchainHaberlerKripto Para

NBA Yıldızı Kripto Para Sektörüne Giriyor!

Kripto paralara yatırım devam ediyor.

İki kez NBA şampiyonu olan Kevin Durant, iş ortağı Rich Kleiman ile 200 milyon dolarlık özel amaçlı satın alma şirketi (SPAC) kurdu.

“Infinite Acquisition” isimli SPAC şirketi ile Durant, SPAC çılgınlığına katılan son ünlü oldu.

SPAC Şirketleri Nedir?

Açık çek firmaları olarak da adlandırılan SPAC’ler, yakınlığı bulunan bir şirketle birleşmek ve anlaşma yoluyla halka açık hale getirmek amacıyla nakit toplayan paravan şirketlerdir.

Halka açık olan bu şirketler daha sonra ayrıntılı mali tablolar yayınlar. Düzenleyici kurumlar anlaşmayı onayladıktan sonra, SPAC şirketi borsadaki yerini alır.

Kripto ve Blockchain Odaklı İşbirlikleri Hedefleniyor!

“Infinite Acquisition” isimli SPAC şirketi ise spor, sağlık teknolojileri ve kripto para birimleri de dahil olmak üzere teknoloji ve blockchain odaklı şirketler ile işbirliği yapmayı planlıyor.

SEC dosyalarına göre 3 Kasım’da kurulan SPAC şirketine, Durant ve ortağının kurduğu Thirty Five Ventures ile LionTree bankası sponsorluk yapacak.

New York Menkul Kıymetler Borsası’nda “NFNT.U” senedi sembolü altında işlem görecek olan “Infinite Acquisition” şirketi her biri 10 dolardan 20 milyon hisse satmayı planlıyor.

“Infinite” gibi SPAC şirketlerinin ilk kayıt beyanlarını vermelerinin ardından para toplaması birkaç hafta sürebiliyor. Bu bağlamda “Infinite Acquisition” 24 ay içinde halka arz için bir şirket alamazsa, parayı yatırımcılara iade etmek zorunda kalacak.

2017 yılından bu yana Coinbase’de yatırımı bulunan NBA’in süper starı kripto paralarla ilgilenmeye devam ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu