binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinNeden Bitcoin sahibi olmalıyız?

Neden Bitcoin sahibi olmalıyız?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin sahibi olmak veya olmamak arasında kalanların sorduğu ilk sorulardan birisi ”neden Bitcoin sahibi olmalıyız?” sorusu olur. Bu sorunun nedeni kripto paralara yatırım yapıp yapmamak arasında kalan kişilerin ne kadar yatırım yapabilecek oldukları, düşündükleri diğer yatırımların etkisi ve mevcut yatırımlarından ne kadar kazanç sahibi oldukları konusunda değişiyor. Bitcoin sahibi olmak ise tüm yatırımlardan daha farklı olması ve kendisine özgü riskleri bulunmasından dolayı bariz bir risk ve sorumluluk gerektiren bir konu. Bu konunun arkasında yatan nedenler ise henüz daha insanların kripto paralara tam adapte olmaması ve kripto paralar konusunda pek fazla bilgileri bulunmadığından dolayı bilgi eksikliği yönünde olmakta.

Bitcoin sahibi olmak ve olmamak arasında kalanların büyük bir kısmının gelirlerini farklı bir yatırım aracına aktarıp aktarmama konusunda düşünceleri olmasından dolay bu şekilde düşündükleri gayet açık iken, ABD Doları yatırımı, altın yatırımı, mevduat faiz hesabı yatırımı ve kripto para yatırımı arasında hangisinden daha fazla kazanacak olduklarını bilemediklerinden ve akıllarında bazı soru işaretleri olmasından dolayı kaynaklanıyor. Bunun sebebi olarak ise kripto para yatırımlarının mevduat faiz hesabı yatırımı gibi kesin kazanç sahibi yapamayacak ve daha fazla riskler barındırması dolayısı ile bu şekilde olduğu, diğer türlü ise kripto paraların çok daha fazla kazandırabilecek olduğu düşüncesi ile bu kararsızlıkta kalıyorlar.

Kesin kazanç getirmeyebilir

Bitcoin sahibi olmak kripto para sahibi olmak demek olsa da kripto para sahibi olanların tüm piyasa verilerini iyi takip etmesi gerektiği ve piyasa verilerinden iyi anlaması gerektiği için çok daha dikkatli hareket etmek gerekiyor. Bitcoin sahibi olanların bu konuda daha dikkatli hareket etmemesi durumunda mevduat hesabı yatırımını takip etmelerine gerek olmazken, Bitcoin’i sürekli olarak takip etmeleri aksi durumda ise kazanç sahibi olmalarının mümkün dahi olmayabilecek olduklarını bilmeleri gerekiyor.

Bitcoin yatırımı yapmak diğer yatırım araçlarında olduğu üzere kesin kazanç sağlamayacak olduğundan ve bir yıl sonunda size daha fazla zarar ettirebilecek olduğundan dolayı çok daha dikkatli hareket ederek ve dikkatli takipler yapmak gerekir. Eğer mevduat hesabı, ABD Doları yatırımı gibi Bitcoin’den kesin kazanç beklentiniz var ise ve bu beklenti hemen kısa süre içerisinde ise kripto para size uygun değil. Tam aksine bir beklentiniz var ise ve sürekli piyasa verilerini takip edebilecek ve sürekli fiyat durumunu izleyebilecek iseniz ve beklentiniz yıl içerisinde belirli aralıklarla kazanmak ise Bitcoin size göre olabilir. Dikkat edilmesi gereken konu ise kripto para yatırımının size kesin kazanç sağlamayabilecek olduğundan dolayı bu konuda çok daha fazla iyi düşünerek hareket etmek ve daha fazla dikkatli davranmak gerektiği yönündedir.

Neden Bitcoin sahibi olmalıyım?

2018 yılında neden Bitcoin sahibi olmak gerektiği konusunda ”kesin sahip olmalısınız” demek için henüz biraz daha erken. Bu yıllarda Bitcoin ile kabul edilmesi zor olduğu ve kabul eden mağaza ve satıcı bulmak çok daha zor olduğu için kesin sahip olmanız gerektiği veya olmamanız gerektiğine siz kendiniz karar vermelisiniz.

  • Asya ülkelerinden birisinde yaşıyorsanız veya bu ülkelerden birisine gitmeyi düşünüyor iseniz kesinlikle Bitcoin sahibi olmanızda yarar var. Asya ülkelerinde kripto paralar dışında ödeme kabul etmeyen mağazalar olduğundan dolayı bu mağazalardan alışveriş yapmak için bu ülkelerden birisine gitmeden önce mutlaka az miktarda da olsa (50 dolar) Bitcoin sahibi olmanız o ülkede alışveriş yapmanız için ve daha rahat güvenilir alışveriş yapmanız için daha iyi olacaktır.

Türkiye’de ise kripto para ile alışveriş yapmak mümkün olmadığı için kripto paralar ile alışveriş yapmak için Bitcoin sahibi olmanıza gerek yoktur. ABD, Kanada veya AB üyesi ülkelerden birisine gidecek olursanız yine Bitcoin sahibi olmanız size pek bir yarar getirmeyecektir ve bunun dışında kripto paraları kullanacak alan ve mağaza bulmanız zor olduğu için gerekli olmayacaktır.

  • Kripto paralar ile ödeme kabul eden web sitelerinden sık sık alışveriş yapıyorsanız veya bu sitelerde gizliliğinizden endişe ediyorsanız, kredi kartı bilgileri veya banka kartı bilgilerinizi vermeniz yerine Bitcoin ile ödeme yaparak hem kimliğinizi daha gizli tutabilir, hem olası hırsızlık vakaları ve benzer sorunlar yaşamanızın önüne geçecektir.

Türkiye’de kripto para kabul eden web siteleri çok nadir olduğu ve bu sitelerin büyük bir kısmının yasal olarak T.C kimlik numarası istiyor olmasından dolayı güvenlik dolayısı ile Türkiye’de web sitelerinde gizlilik için Bitcoin sahibi olmanıza gerek olmayacaktır. ABD’de ve diğer ülkelerde ise kripto para ile ödeme kabul eden siteler daha fazla çoğunluktadır ve bu sitelerden Türkiye üzerinden alışveriş yaparken dahi Bitcoin sahibi olmanız daha etkili sonuç olacaktır.

  • Yatırım yapmayı düşünüyorsanız ve gelecekte sizlerde kripto paralardan zengin olanlar arasında kendinizi görmek istiyorsanız bu durumda Bitcoin yatırımını biraz düşündükten sonra karar verip uzun süre beklemeden yatırım yapmalısınız. Eğer ki kripto para sahibi olmak istiyor ama kesin kazanç beklentiniz var ise sürekli piyasayı takip ederek bunu da yapmanız mümkün olabileceği üzere, mümkün olmayabileceğini bilerek az oranlarda dahi olsa Bitcoin yatırımı yapmak sizin için gelecekte bir kazanç kaynağı olabilir. Aksi durumda kripto paralardan kazanç sağlamasanız bile uzun yıllar sonra bu yatırımın değerinin tekrar fiyatının artması dolayısı ile daha fazla kazançlı çıkabilirsiniz.

Hemen kazanç beklentiniz var ise ve bu kazanç beklentiniz kısa süreli vadede ise Bitcoin sahibi olmak size yarardan daha çok zarar katacaktır ve bu zararı kısa sürede kripto paralardan gidermek mümkün olmayabilir. Bitcoin almadan önce kısa vadeli bir yatırım olmadığını ve kısa sürede size kazanç sağlamasının çok zor olduğunu bilerek hareket etmeniz olası zararlarınızı engelleyecek, olası bir kayıp durumunda kripto paralardan nefret etmenizin önüne geçecektir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail