Kripto HaberleriBorsaNeobank Revolut Kendi Kripto Borsasını Mı Kuracak?

Neobank Revolut Kendi Kripto Borsasını Mı Kuracak?

Takip et

Londra merkezli fintech startup’ı Revolut’tan kripto para borsası atılımı geldi! Kendi kripto borsasını kurmak isteyen Neobank Revolut vermiş olduğu iş ilanlarında seçilen adayın Revolut Crypto borsasını inşa edecek teknik ekibine liderlik edeceği bilgileri yer alıyor.

İlgili pozisyona başvuracak adayların kripto borsalarında kullanılan sipariş eşleştirme motorları oluşturma konusunda deneyim sahibi olması gerektiği de duyuruda yer alan bilgiler arasında bulunuyor.

Kripto para birimlerine verdiği destek ile tanınan en değerli finTech girişimlerinden biri olan Revolut, 2015 yılında kuruldu. Bu tarihte Birleşik Krallık’ta para transferi ve takas hizmeti sunmaya başlayan Revolut, bugün dünyanın dört bir yanındaki müşterilerine ayda 100 milyondan fazla işlem imkanı sunuyor. Londra merkezli bankanın Singapur, Berlin ve New York’ta da şubeleri bulunuyor.

Revolut, bu yılın başlarında bir finansman turunda 33 milyar ABD dolarlık bir değere ulaştı. Bankacılık ve ticaret hizmetlerine ek olarak, Revolut 2017 yılından bu yana kripto alım satım hizmetleri sunuyor.

Dijital banka kimliğiyle bilinen Revolut, geleneksel bankacılık kurumlarından daha kolay kullanımı ile dikkat çekiyor. Şu anda 50’den fazla dijital varlığı destekleyen bankanın 15 milyon bireysel ve 500.000 kurumsal müşterisi bulunuyor.

Bu son atılımıyla dikkatleri üzerine çeken banka, kripto para borsası girişimiyle ilerleyen günlerde gündemi daha fazla meşgul edeceğe benziyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları