BorsaHaberlerBearish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

New York Başsavcılığı İki Bitcoin Platformuna Kapatma Emri Yolladı!

Kripto para platformları düzenleyicilerin baskısından kurtulamıyor.

Kripto para birimleri ve borsaları üzerindeki düzenleyici baskı devam ediyor.

New York Başsavcılığı tarafından kısa süre önce yayınlanan bir basın bülteninde, kayıtsız borç verme platformlarının New York’taki faaliyetlerinin durdurulmasına emir yollandığı ve  ek soruşturma yapıldığı belirtildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“New York Başsavcısı Letitia James bugün New York yatırımcılarını ve daha genel olarak ticaret piyasalarını yüksek riskli sanal para programlarının sömürüsünden korumak için aldığı yeni çabaları açıkladı.

Sanal veya “kripto” para birimi ödünç verme platformları, yatırımcılara kendilerine yatırılan sanal para birimleri üzerinde bir getiri oranı sunan faiz getiren hesaplardır.

New York’ta, bu kredi platformları, eyalet içinde faaliyet gösteriyorlarsa veya ürünlerini New Yorklulara sunuyorlarsa, Başsavcı Ofisi’ne (OAG) kaydolmalıdır.

Bugün, Başsavcı James, bu borç verme platformlarından ikisinin New York’taki kayıt dışı ve yasa dışı faaliyetlerini derhal durdurmalarını ve diğer üç platformun da derhal harekete geçmelerini ve ürünleri hakkında bilgi vermelerini emretti.”

Açıklamada Başsavcı James’in ifadelerine de yer verildi:

“Kripto para platformları, tıpkı herkes gibi yasalara uymalıdır, bu yüzden şimdi iki kripto şirketini kapatmaya ve üç tane daha soruları hemen yanıtlamaya zorluyoruz.

New York’ta dolandırıcılık yapan veya yasa dışı olarak faaliyet gösteren bir dizi kripto platformuna ve madeni paraya karşı zaten harekete geçtik. Bugünkü eylemler bu çalışmanın üzerine inşa ediliyor ve kanunların üzerinde olduğunu düşünen herhangi bir şirkete karşı ne gerekiyorsa yapmaktan çekinmeyeceğimiz mesajını veriyor.”

Başsavcılığın kapatma emri gönderdiği platformların Celsius ve Nexo olduğu görüldü. Başsavcılık açıklamasını güncelleyerek isimleri kaldırsa da yayınlanan mektup başlıklarında platformların isimleri yer aldı.

Güncelleme;

Nexo, NewYork’ta hizmet sunmadıkları için bunun kendileri ile ilgili olmadığını ancak yine de başsavcılıkla iletişime geçeceklerini açıkladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu