Haberler

New York Başsavcılığından Tepki Çeken “Kripto Para” Uyarısı!

ABD New York Başsavcılığı, kripto para yatırımları hakkında sert bir uyarı daha yayınladı.

Kripto para sektörü özellikle son dönemde yaşanan düşüş sebebiyle çok fazla eleştiri aldı ve dikkat çekti. LUNA ve UST krizinin yaşattığı belirsizlik ve korku, kripto para sektöründe hala ciddi bir regülasyon eksikliği olduğunu ortaya koydu.

Buna rağmen regülatörlerin tepkileri sadece bu projeye yönelik değil, sektörün geneline yönelik oldu.

İlgili Haber
LUNA Çöküşü Sonrası Güney Kore'de Yeni Bir Kurum Oluşturuldu!

LUNA Krizi Sonrası Yeni Uyarı

ABD New York Başsavcılığı daha önce Tether’e açtığı dava ile de bilinmekte. Kripto para sektörüne yönelik “özel bir ilgisi” bulunan ofis, şimdi ise kripto paralarla ilgili genel bir uyarı paylaştı.

Başsavcı James tarafından yapılan açıklamada, kripto para birimlerinin genellikle yatırımcılar için kazançtan çok zarar getirdiğini ifade etti.

Riskli kripto para yatırımları nedeniyle yatırımcılar tekrar tekrar milyarlar kaybediyor. Saygın ticaret platformlarından tanınmış kripto para birimleri bile çökebilir ve yatırımcılar göz açıp kapayıncaya kadar milyarlarca dolar kaybedebilir. Çoğu zaman, kripto para yatırımları yatırımcılar için kazançtan çok acı yaratmakta. New Yorkluları, zor kazanılmış paralarını servetten daha fazla endişe yaratabilecek riskli kripto para yatırımlarına koymadan önce dikkatli olmaya çağırıyorum.”

Savcı burada direkt olarak LUNA hakkında konuşmasa da bir zamanlar top 10 içerisinde olan bir kripto para biriminin daha sonra sıfırlanması aslında tam olarak konunun bu olduğunu göstermekte.

Başsavcı son olarak ise kripto paraların dezavantajlarını aktararak uyarısını noktaladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu