BitcoinBitcoin MadenciliğiEthereumHaberler

New York’ta Bitcoin ve Ethereum Madenciliği Yasaklandı!

New York Eyalet Senato'su bugün kripto paraları ilgilendiren bir yasaya onay verdi.

New York Eyalet Senato’su bugün Bitcoin ve Ethereum gibi POW madencilik sistemini kullanan kripto paraları ilgilendiren bir yasaya onay verdi.

Eyalet Meclisi tarafından Nisan ayından onaylanan ve bugün Senato’dan geçen yasa New York’ta herhangi bir karbon bazlı yakıtla çalışan Pow madencilik projelerine iki yıllık bir yasak koydu.

Önceden lisans alan ve bu lisanslarını yenileme aşamasında olan madencilik şirketleri faaliyetlerine devam edebilecek. Söz konusu yasak yeni başvurularda uygulanacak.

Bazı Senatörler söz konusu yasanın onaylanmasının New York’u Bitcoin düşmanı olarak gösterebileceğini ve bunun ekonomi üzerinde olumsuz etkileri olabileceğini ifade etmişti.

Meclis tarafından onaylanan yasanın bu gerekçelerle Senato’dan dönmesi bekleniyordu ancak teklif 27’ye karşı 36 oyla kabul edildi.

New York’taki yasak karbon bazlı yakıt kullanan madencilik şirketlerini ilgilendirdiğinden, yenilenebilir enerji kaynaklarıyla yapılan madencilik işlemlerine yönelik bir yasak söz konusu değil.

Bazı madencilik şirketleri daha madencilik dostu olduğu için Teksas’a taşınmayı değerlendirdiklerini açıkladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu