HaberlerNFT

NFT Platformu OpenSea’nin Küçük Bir Hatası Ciddi Kayba Sebep Oldu: İşte Çarpıcı Rakam

Saldırganlar çok ucuza aldıkları NFT'leri çok yüksek bedellere satarak kayıplara karıştı.

OpenSea önemli bir hırsızlık haberiyle gündeme geldi. Ünlü NFT platformunun bir hatası en az 1,3 milyon dolara mal oldu. Hırsızlar 8 değerli NFT çaldı.

OpenSea’nin söz konusu hatası fırsatçıların NFT’leri çok daha düşük bir fiyata satın almalarına izin verdi. Platformun bu hatasından yararlanan kişi/kişiler çok ucuza aldıkları NFT’leri çok daha yüksek bir bedele sattılar.

Olayla ilgili yapılan ilk incelemede en az üç bilgisayar korsanının olaya karıştığı ve birinin “jpegdegenlove” adını kullandığı tespit edildi. Söz konusu NFT’ler Bored Ape Yacht Club, Mutant Ape Yacht Club, Cool Cats ve Cyberkongz NFT serisinden geldi. Bored Ape Yacht Club NFT’si 1.800 dolar gibi komik bir bedele satın alınıp 196.000 dolar gibi yüksek bir bedele satıldı.

Bir Twitter kullanıcısı olan Rotem Yakir, Twitter’da yaptığı açıklamada hatanın bir NFT’yi iptal etmeden yeniden listeleyebileceğiniz gerçeğiyle ilgili olduğunu -ki bu artık yapılamıyor- ve önceki listelerin zincirde iptal edilmediğini belirtti. Ayrıca OpenSea’nin artık eski bir ürün olduğunu sözlerine ekleyerek kullanıcıları OpenSea’den uzak durmaları konusunda uyardı:

Olayla ilgili bir dizi tweet yayınlayan Yakir, OpenSea için “Yavaş, kötü arayüz, eski akıllı sözleşme kodu ile olması gerekenden çok daha fazla gaz ödemenizi ve tüccarlar için faydalı olmamasını sağlar.” yorumunda bulundu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu