blank
Blockchain

Nijerya’dan Şaşırtan Blockchain Açıklaması: 10 Milyar Dolar Kazanılacak!

Nijerya'nın gelecek 10 yıl vadeli beklentileri yüksek.

Afrika ülkesi Nijerya’da blockchain teknolojisi son yıllarda hükümetin dikkatini çekiyor. Nijerya Ulusal Bilgi Teknolojileri Geliştirme Ajansı veya NITDA genel müdürü Kashifu Inuwa, konu hakkında gün içerisinde yeni açıklamalarda bulundu ve Nijerya’nın gelecek 10 yıl boyunca her yıl daha fazla artabilecek olsa da en az 6 milyar dolar ile 10 milyar dolar arasında stratejik gelir beklentisi olduğunu açıkladı. ABD ve diğer ülkelerde blockchain teknolojisi çalışmaları hızla artarken Nijerya’da geri kalmak istemiyor ve bu konuda Afrika’nın lideri olmak istiyor.

Inuwa, ülkesinin blockchain teknolojisinden gelir elde edebilmesi ve bu alanda lider olabilmesi için Afrika bölgesinin şartlarına “iyi ayak uydurmaları” gerektiğini ve başarılı adımlar atmak için çalışmak zorunda olduklarına değindi.

Nijerya, son yıllarda ekonomik olarak belirsizlik içerisinde olsa da Afrika ülkeleri arasında nispeten iyi durumda olan ülke olarak biliniyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu