Ana SayfaHaberlerNomad Hack Olayında Beklenmedik Gelişme: Bazı Hackerlar "İyi Niyetli" Çıktı!

Nomad Hack Olayında Beklenmedik Gelişme: Bazı Hackerlar “İyi Niyetli” Çıktı!

Takip et

PeckShield tarafından yayınlanan bir rapora göre, Pazartesi günkü 190 milyon dolarlık saldırı sırasında Nomad adına fonları koruyan bazı “beyaz şapkalı” hackerlar, fonları Nomad’e ait bir cüzdan adresine iade etti.

Nomad’e Saldıran Bazı Hackerlar, Çalınan 9 Milyon Doları İade Etti

Nomad Çarşamba günü çalınan fonların kurtarılması için bir cüzdan adresi yayınladı. Etherscan’dan alınan veriler, hack sırasında alınan yaklaşık 9 milyon dolarlık kripto token’ın iade edildiğini gösteriyor. Şu ana kadar iade edilen kripto tokenler arasında 3:75 milyon dolarlık Usd Coin (USDC), 2 milyon dolarlık Tether (USDT), 1.4 milyon dolarlık Covalent Query Token (CQT) ve 1.2 milyon dolarlık Frax (FRAX) yer alıyor.

İlgili Haber
Sıcak Gelişme: Nomad Köprüsü Hacklendi! Hangi Altcoinler Etkileniyor?

Bu fonların çoğu ünlü Ethereum Name Service (ENS) alan adı cüzdan adreslerinden geldi. Bu kişiler, olaya katılan 300 cüzdan arasında yer alıyor. Hacker’ların aksine, bu beyaz şapkalı şahıslar yaşanan soygun sırasında Nomad fonlarını güvence altına almak için harekete geçti. Bazıları Nomad bir kurtarma cüzdanı sağladığında fonları iade etme sözü verdi.

Beyaz şapkalı ya da etik hackerlar, genellikle hackleme becerilerini dijital alandaki güvenlik açıklarını tespit etmek için kullanırlar.

Nomad, soygundan sorumlu hacker’ların izini sürmek için kolluk kuvvetleri ve Blockchain adli tıp firmalarıyla birlikte çalıştığını belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları