Ana SayfaAltcoinSıcak Gelişme: Nomad Köprüsü Hacklendi! Hangi Altcoinler Etkileniyor?

Sıcak Gelişme: Nomad Köprüsü Hacklendi! Hangi Altcoinler Etkileniyor?

Takip et

Blockchain ağları arasında köprü görevi gören Nomad platformu saldırıya uğradı. Platformdan milyonlarca dolarlık WETH ve WBTC çekildiği görülürken kayıpların ciddi miktarda olduğu tahmin ediliyor.

Risk altında olan sözleşmede 100 milyon dolar olduğuna dikkat çeken bir Twitter kullanıcısı, yatırımcılara platformdan paralarını çekmesini tavsiye etti.

Hackerların hala platformdan para aktardıkları ve aktarılan kripto paraların WBTC, WETH ve USDC olduğu görülüyor.

Nomad ekibi saldırı hakkında yaptığı açıklamada “Sorunun farkındayız ve aktif olarak araştırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu durumdan etkilenen Moonbeam (GLMR) ise ağı durdurmak zorunda kaldıklarını açıkladı. Bu açıklamalardan Sonra Moonbeam (GLMR) fiyatında yüzde 10’luk bir geri çekilme yaşandı.

Yine EVMOS‘un da Nomad ağı kullandığı bilinirken bu altcoin fiyatında da bir dalgalanma yaşanabilme olasılığı yüksek görülüyor. Şu EVMOS’da bir yükseliş görülse de yatırımcıların dikkatli olması tavsiye ediliyor. EVMOS geliştirici ekibinden bir açıklama henüz gelmiş değil.

Bu yılın başındaki başlangıç turunda 22.4 milyon dolarlık yatırım alan şirketin destekçileri arasında Coinbase ve OpenSea gibi şirketler de bulunuyordu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mucit

Yav adamlar heckliyor sonra bir kısmını iade ediyor ve ödül olarak gerisini alıyor hop milyoner 🤣ve hiç bir şey olmuyor.Doğal olarak tüm dünyada ki heckarlar bu yola başvurdu.Bende anlasam bu işten bende yapardım.Heckle %20 sini ödül olarak al gerisini iade et.Ve yapacakları iş iş değil…O yüzden yıllardır ekibi ve ağı sağlam sıkıntısı olmamış projelere odaklanmak çok daha iyi bence.1 kere bile hecklense olay bitti.Yani alt coinler hep riskli işte malesef hiç biri btc değil olamayacak.

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları