BitcoinKripto Para

Nükleer Kış Yaşanırsa Bitcoin’lere Ne Olacak?

Dünya'da mevcut 15.000'den fazla nükleer füze her an ateşlenmeye hazır. Büyük, kapsamlı ve yıkıcı bir güç olan bu silahların kullanılması demek nükleer kışa gireceğimiz anlamını taşıyor, tabi eğer yaşarsak...

Nükleer silahları hepimiz biliriz. ABD ve Rusya’nın elinde olan 14.000’den daha fazla nükleer silahın her an kullanılabilecek yıkıcı ve yakıcı güçler olduğunun farkındayızdır. Nükleer füzeler ateşlenmesi durumunda durdurulmaları pek mümkün olmayan, milyarlarca insanın ölümüne sebep olacak silahlar olarak tanımlanırlar.

1 veya 5 tane nükleer füze ateşlenmesi milyonlarca insanı yok ederken, Dünya’da kalıcı olarak hasar bırakır. Ancak bu durumda nükleer kış oluşması beklenmez. Ancak tam tersi durumda 500’den daha fazla nükleer silah büyük bir savaşta ateşlenirse Dünya, yıllar boyunca Güneş ışınlarını-ışıklarını alamaz hale gelebilir ve karanlık bir dönem yaşayabilir.

Böylesi bir durumda Bitcoin’lere ne olacağı merak konusu olmuştur. Böylesi bir savaşta insanlığın büyük kısmı zaten yok olacağı için aslında para birimlerine ihtiyaç kalmayacaktır. İnsan yaşamının olmayacağı bir Dünya’da paranın ne önemi olabilir ki?

Nükleer Kış = İnternetsizlik = İnsansız Bir Dünya

Her biri birbiri ardına yaşanacak olan bu olaylar silsilesinde internet olmadığı zaten kripto para birimi Bitcoin’e ne olacağı sorusu gündeme gelir. Nükleer kıştan bağımsız olarak internet olmadığında kripto para birimleri yok demektir. Bugün temelini internet üzerinden dijital ortamın oluşturduğu kripto para birimleri, eğer internete erişim olmazsa %99 ulaşılamaz bir hale gelecektir.

Nükleer kış durumunda internet olmayacağı için özellikle kripto paralar ortadan silinecek, ve geri alınmaları pek de mümkün olmayacaktır. En azından yeniden Dünya kurulursa, internet tekrar sıfırdan ayarlanabilirse kripto para birimlerine ancak erişim olabilecektir.

Siz yine de korkmayın, sonuç olarak böylesi büyük bir savaşta insanlığın geride kalsa bile ne internet, ne de paraya ihtiyacı olmayacak. Onu düşünecek zamanları bile olmayacaktır. Soğuk bir gezegende ancak ısınma, barınma ve gıda ihtiyacı için zaman harcamak zorunda kalacak, parayı ise asla aklından bile geçirmeyecektir. Dünya’da 1 tek insan siz kalsaydınız tüm paralar sizin olurdu ama bir anlamı olur muydu?

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu