Kripto HaberleriAltcoinOKCoin'den Önemli Altcoin Raporu: Damga Vuracaklar!

OKCoin’den Önemli Altcoin Raporu: Damga Vuracaklar!

Takip et

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından OKCoin, kripto para sektörü konusunda önemli bir araştırma yapıp bunun sonuçlarını paylaştı.

Okcoin, 2021 yılında bireysel yatırımcı odaklı sektörün bir anda kurumsal yatırımcı odaklı bir hal aldığını vurguladıktan sonra hacmin de önemli anlamda arttığının altını çizdi.

Kurumsal Yatırımcı Hangi Altcoinlere Odaklandı?

26 Ekim tarihinde yayınlanan araştırma sonuçlarına bakıldığında, kurumsal yatırımcıların ilgisinin Eylül 2020 ila Eylül 2021 arasında %450 arttığı görülüyor.Buna ek olarak kurumsal yatırımcının oluşturduğu hacmin de %124 arttığı vurgulanmakta.

Raporda kurumsal yatırımcıların Eylül ayında yaptıkları alımların %53’ünün ise altcoinlerden oluştuğu belirtiliyor.

Bu da aslında artık Bitcoin’den daha çok altcoin alımı yapıldığını ve kurumsal altcoin çılgınlığının başladığını göstermekte.

Kurumların özellikle “daha genç” varlıklara yöneldiği ve MiamiCoin (MIA) gibi kripto paraların ilgi çektiği ifade ediliyor. Miami şehrinin kendi kripto para birimi kesinlikle ciddi anlamda ilgi çekmişti. Bunun yanı sıra kurumsal yatırımcıların dikkat çektiği bir diğer kripto para biriminin ise Avalanche (AVAX) olduğu aktarılmakta.

OKcoin’in raporunda kurumsal yatırımcıların DeFi sektörüne de ilgi duyduğu ve özellikle Solana ve Ethereum’un hacminin böyle arttığı vurgulanıyor.

Solana’ya yönelik ilginin ise hem BTC hem de ETH’ye olan ilgiyi geçtiği görülmekte. Aslında SOL fiyatının son dönemdeki yükselişine bakıldığında bunun ne kadar doğru bir rapor olduğu da net bir şekilde görülebilmekte. SOL’un yükselişi ise hala devam etmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları