Kripto HaberleriAnalizOn-Chain Analizi: BTC Madencilerinin Geliri Artıyor

On-Chain Analizi: BTC Madencilerinin Geliri Artıyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto analitik şirketi Glassnode’un verilerine göre BTC ağının çalışmasını sağlayan madenciler, transfer ücretlerindeki artıştan aktif olarak faydalanıyor.

Blockchain ağlarının atası Bitcoin günümüz itibariyle madencileri blok başına 6,25 BTC ile ödüllendiriyor.

Glassnode’un madenci gelirine dair hazırladığı metrik 7 günlük ortalama baz alındığında 22,6 BTC’ye çıkarak son 2 buçuk ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Aralık ayında FTX borsasının iflasıyla birlikte pek çok yatırımcı merkezi platformlardaki tokenlerini taşımak istedi. Transfere artan talep, ağ ücretlerine keskin bir artış olarak yansıdı.

Madencilerin BTC ücret gelirindeki artış ise piyasanın Ocak ayında toparlanmasıyla paralel olarak gerçekleşti. Analistler, paylaştıkları on-chain verisine şu yorumu ekledi:

“Toplam gelirde önemli rol oynayan ücret gelirindeki yükseliş, Bitcoin ağında talebin artmaya devam ettiğini gösteriyor.”

Glassnode analistlerinin yorumunu bir başka on-chain verisi daha destekledi. Bir başka zincir üstü metrik olan BTC Ücret / Gelir rasyosu bugün itibariyle Aralık 2022’den yana en düşük seviyeye geriledi.

7 Günlük BTC Ücret Gelir rasyosu 2023’ün ilk günlerinde 75 civarındayken günümüz itibariyle 43.84 olarak kaydedildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları