NFT

Önde Gelen Kripto Para Firması, Justin Bieber, Bruce Willis ve Diğer Ünlülerden Yatırım Aldı!

Özellikle kripto para ödemeleri ile ön plana çıkan kripto para şirketi Moonpay, kısa süre önce 87 milyon dolarlık bir yatırım aldı!

Kripto para sektörü, lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) sert düşüşü ile yatay seyretmeye başlasa da yatırım haberlerinin ardı arkası kesilmiyor.

Önde gelen kripto para ödeme şirketlerinden MoonPay de bu konuda özel bir habere imza attı. Dünyanın en ünlü isimlerinden bazıları, MoonPay’e yatırım yaptı.

MoonPay’e Dev Yatırım

MoonPay tarafından yapılan açıklamaya göre üst düzey 60 ünlü isim, toplamda 87 milyon dolarlık yatırımda bulundu.

Yatırımcılar arasın Justin Beiber, Snoop Dogg, Maria Sharapova ve Bruce Willis, Ashton Kutcher hatta Gwyneth Paltrow gibi isimler yer almakta.

Moonpay, elde ettiği bu fonlama ile beraber içerik üretimi ve hayran katılımını arttırmayı hedefliyor.

Özellikle NFT alım satımlarına aracılık eden platform toplam fonlamasının %16’sını ünlülere borçlu.

MoonPay daha önceki tarihlerde ise 555 milyon dolarlık rekor bir yatırım elde etmişti. Serie A yatırımını Tiger Global Management’ın yönlendirdiği MoonPay an itibarıyla ise 3,4 milyar doların üzerinde toplam değere sahip.

2018 yılında Miami’de hayata geçirilen kripto para şirketi, kullanıcıların banka kartları, kredi kartları veya banka transferleri ile hem kripto para hem de NFT alıp satabilmesini sağlamakta.

Platforma aynı zamanda Google Pay ve Apple Pay gibi uygulamalar üzerinden de yatırım yapılabilmekte. MoonPay son zamanlarda Madonna gibi ünlülerin NFT’lerini almalarına aracılık etmesi ile de ön plana çıktı.

İlgili Haber
Dünya Starı Madonna da NFT ve Kripto Para Sektörüne Bu Alım İle Girdi!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu