Kripto HaberleriBorsaÖnde Gelen Mobil Bankacılık Uygulaması, FTX US'den Rekor Yatırım Aldı!

Önde Gelen Mobil Bankacılık Uygulaması, FTX US’den Rekor Yatırım Aldı!

Takip et

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olma yolunda ilerleyen FTX‘in ABD iştiraki FTX US, rekor bir yatırım yaptı. FTX US, mobil bankacılık uygulaması Dave ile ortaklığa imza atarak 100 milyon doları buraya ayıracağını duyurdu.

FTX US, 100 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

Dave, konu hakkında yaptığı açıklamada söz konusu fonun direkt olarak kripto para ile ilişkili girişimlerde kullanılacağını vurguladı. FTX US ise kripto para entegrasyonu konusunda aktif ortak olacak. İki şirket de şu an için Dave platformuna kripto para ödemeleri getirmenin yollarını arıyor ve bunun için çalışıyor.

FTX US Başkanı Brett Harrison konu hakkında yaptığı açıklamada bunun dijital varlıkların kabulünü ve yayılmasını arttıracak bir eylem olduğunu belirtti. Dave, kripto paraların yakında mobil bankacılık uygulamalarında en çok kullanılan varlıklar olacağını düşünüyor. Dave CEO’su Jason Wilk ise konu hakkında yaptığı açıklamada şunları vurguladı:

Blockchain teknolojisinin dünya genelinde finansal oyun alanını düzleştirme potansiyeline sahip olduğuna inanıyoruz. FTX US gibi birinci sınıf bir liderle iş birliği yaparak dijital varlık arenasına girme, yeni büyüme fırsatlarını keşfetme ve üye deneyimini geliştirme konumuna geldik.”

FTX US’in ortaklığı sonrasında yapılan yatırım, FTX Ventures’tan geldi. FTX Ventures, 2 milyar dolarlık fona sahip ve Ocak ayından bu yana belirli projelere yatırım yaptı. Dave’in ise PayPal benzeri statüsü ile bu yatırımlardan birisini alması şaşırtıcı olmadı. FTX kripto para borsası dünya çapında hem büyük reklamlara hem de büyük ortaklıklara imza atıyor.

İlgili Haber
Bitcoin Borsası FTX'in Değeri 25 Milyar Dolara Ulaştı! FTT Yükselişe Geçti!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları