binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinÖnemli Gelişme: 160 Yıllık İsviçre Bankası UBS'den Dev Bitcoin Adımı Geldi

Önemli Gelişme: 160 Yıllık İsviçre Bankası UBS’den Dev Bitcoin Adımı Geldi

İsviçre'nin önemli bankalarından biri olan UBS, SEC'e yayınladığı bir belgede önemli bir Bitcoin adımı attığını duyurdu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

İsviçre merkezli küresel bir yatırım bankası ve finansal hizmetler firması olan UBS Group AG, iShares Bitcoin Trust’ta (IBIT) önemli bir hisseye sahip olduğunu açıkladı.

Açıklama, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan bir 13F başvurusunda yapıldı ve 2024 yılının ilk çeyreğini kapsıyor. Başvuruya göre, UBS Group AG, çeşitli iştirakleri ve kurumsal yatırım yöneticileri aracılığıyla IBIT’te 3.600 hisseye sahip. Fintel’den elde edilen veriler, 31 Mart 2024 itibariyle varlıklarının değerinin 145.692 dolar, cari değerinin ise 124.488 dolar olduğunu gösteriyor.

İlgili Haber  İnanılması Güç Yükselişin Ardından Eşzamanlı Olarak 8 Balina Bu Altcoinden Yüklü Kar Satışı Yaptı!

UBS Group AG ile BlackRock Inc arasındaki ilişki özellikle dikkat çekici. BlackRock, UBS’nin kurumsal hissedarlarından birisi olup, toplam sermayenin yaklaşık %5.01’ini elinde tutuyor.

UBS CEO’su Sergio Ermotti kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında ABD ekonomisine değindi. Ermotti, “Enflasyon kontrol altına alınmazsa faizler düşmez” dedi ve ekledi:

“Beni endişelendiren bir konu varsa o da enflasyon düşmezse bunun sadece ekonomik değil, sosyal sonuçlarından da korktuğumdur.”

Kısa bir süre önce ABD’nin en büyük bankası JPMorgan yaptığı açıklamasında Bitcoin Spot ETF hissesi sahibi olduğunu açıklamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail