BitcoinHaberlerKripto Para

Önemli İsim Bitcoin’i (BTC) Değerlendirdi: Korkulacak Bir Şey Var mı Yok mu?

ExoAlpha'nın CIO'su, kripto para piyasalarındaki düşüşü yorumladı.

ExoAlpha’nın CIO’su David Lifchitz, Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto para birimlerini etkileyen düşüşler hakkında ne düşündüğünü açıkladı. CIO Lifchitz, “bu düşüşler normal ve sağlıklı düşüşler. Olması gerekiyordu” dedi.

Lifchitz, düşüşlerin ardında 20.000 dolardan yüz milyonlarca dolar değerinde Bitcoin satın alan kurumsal yatırımcıların olduğuna işaret ederek, “son 10 günde göstergeler aşırı hızla yükseldi ve Bitcoin’e talep patladı. Bu normal değildi ve beklendiği gibi oldu. Bitcoin fiyatı hızla düşüşe geçti. Endişe edilmemesi gerekiyor” açıklamasında bulundu.

“Bunlar 50.000 Dolar İçin Olması Gerekenlerin Bir Parçası”

CIO Lifchitz, “50.000 dolar öncesi bunlar olması gerekenler. Piyasada 50.000 dolar öncesi yaşanan bu gelişmeler yatırımcıların kaybına değil, daha fazla kazanmasına yardımcı olabilir” dedi. Lifchitz’nin açıklamaları bazı kaybeden yatırımcıların tepkisini çekerken, çok sayıda analist bu görüşe katılıyor.

Analistler, Bitcoin fiyatındaki büyük düşüşün “normal” olduğunu savundukça kaybeden yatırımcılar ise analistlere tepki gösteriyorlar. Ancak bir ürünün devamlı yükselmeyeceğini ve mutlaka düzeltmeler yaparak ilerleyeceğini unutmamak gerekiyor. Her ne kadar Bitcoin’de büyük resimdeki yükseliş trendi bozulmamış olsa da ilerleyen dönemde mutlaka bu “boğa sezonu” bir gün son bulacak ve BTC fiyatı gerilemeye başlayacak.

Yakın vadede böyle bir şey beklenmiyor olsa bile sert düşüşlere her zaman dikkat etmek ve önlem alarak yatırım yapmak gerekiyor.

*Yatırım önerisi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Abdul samet Yavuz

Trabzon token nezamn yukselise geçer

mt

hadi inşallah

Anonim

amin 🙂


Başa dön tuşu