BitcoinHaberler

Onlara Göre Hala Ucuz! Son 24 Saatte 190 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin (BTC) Aldı!

Grayscale alımları devam ediyor.

Aralık ayından itibaren yeni alımlara kapalı olan ve bu hafta itibariyle yeni yatırımcı kabulüne başlayan Grayscale son 24 saatte 5132 BTC daha aldı. Bu alımla birlikte Grayscale’in yönetimi altındaki Bitcoin miktarı 616.560 oldu.

Bitcoin arzının yaklaşık %3’ünü elinde tutan Grayscale fonlar aracılığıyla kurumsal yatırımcılara Bitcoin yatırımı yapma imkanı sunuyor. Fonun sahip olduğu Bitcoinlerin değeri yaklaşık 22.3 milyar dolar.

Kaynak: ByBt

Grayscale son alımıyla birlikte bu hafta 9782 Bitcoin almış oldu. Bu rakam bir haftada üretilen Bitcoin miktarının yaklaşık 1.6 katı.

Kurumsal yatırımcılar Bitcoin almaya başladıktan sonra büyük bir arz krizi patlak verdi. Üretilen Bitcoinler kurumsal talebi karşılamaya yetmemeye başladı. Görüleceği üzere sadece Grayscale’in bir haftalık alımı üretilen BTC miktarından daha fazla.

Bitcoin’in mart ayındaki büyük düşüş sonrası fiyatını yükselten en önemli unsur arz-talep arasındaki dengesizlikti. Büyük kurumsal oyuncuların masaya oturmasıyla, üretilen ve satışa sunulan Bitcoin miktarı bu talebi karşılayamadı. Bu durum Bitcoin’in fiyatını 3000$’lardan 40.000$’lara kadar taşıdı.

Hala birçok insan  Bitcoin’in şuanda çok pahalı olduğunu düşünüyor. Ancak kurumsal yatırımcılardan gelen alım haberleri ve fonlara akan Bitcoinler, kurumsal yatırımcı beklentisinin bu fiyatlamanın çok daha üstünde olduğunu gösteriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu