Ana SayfaBitcoin MadenciliğiÖnümüzdeki Hafta Bitcoin (BTC) ve Kripto Topluluğunun Gözü New York'taki Bu Oylamada...

Önümüzdeki Hafta Bitcoin (BTC) ve Kripto Topluluğunun Gözü New York’taki Bu Oylamada Olacak!

Takip et

New York Eyalet Meclisi, önümüzdeki hafta eyalette Bitcoin ve kripto para madenciliğinin yasaklanmasını amaçlayan bir yasayı oylayacak.

Mart ayında alt meclis tarafından onaylanan yasa tasarısı, kripto para topluluğundan büyük tepki alıyor.

A7389C numaralı yasa tasarısı, New York Bağımsız Güç Üreticileri, Blockchain Derneği ve diğer kripto lobicileri de dahil olmak üzere çok sayıda dernek ve topluluktan tepki çekti.

İlgili Haber
Bitcoin Madenciliğini Yasaklayacak Yasa Tasarısı New York Komitesinden Geçti!

New York’un Bitcoin ve Kripto Para Madenciliği Yasasına Tepkiler Büyüyor

Yasa tasarısının geçmesi durumunda Proof of Work doğrulama mekanizmasını kullanan kripto madenciliği operasyonları geçici bir süre için yasaklanacak.

Bilindiği üzere Bitcoin ve Ethereum mevcut durumda Proof of Work mekanizmasını kullanıyor.

Yasa tasarısının kripto madenciliği üzerindeki ana odaklarından biri, yoğun bir şekilde enerji kullanımı gerektiren kripto madenciliğinin ekonomik etkisi olarak açıklandı.

Tasarının oylanması 25 Nisan’daki meclis oturumunda başlayacak.

Ancak tasarı, sendikalardan, derneklerden ve kripto topluluklarından büyük bir muhalefetle karşı karşıya kaldı.

New York Bağımsız Enerji Üreticileri, söz konusu yasa tasarısının güç kaynağı ile ilgili ticari faaliyetleri ve elektrik santralleri için verilen izinleri yasaklaması hakkındaki endişelerini dile getirdi.

Buna ek olarak Blockchain Association gibi kripto kuruluşları da New Yorklu yetkililerin kripto madenciliğine getireceği yasağı durdurmak için kampanyalar başlattı.

Kampanyalarda söz konusu yasa tasarısının iş alanı ve inovasyon için tehdit oluşturduğunu, bu yüzden insanların meclis üyelerinden tasarıya ret vermelerini talep etmesi isteniyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları