Haberler

Opera’nın Afrika’daki Fintech Kuruluşu OPay, Çinli Yatırımcılardan 120 Milyon Dolar Kazandı!

Bu yatırımın şirketin farklı ülkelerde de yeni yatırımlara imza atması için zemin hazırlayacağı düşünülüyor.

Dijital ödeme firması OPay, yeni bir yatırım anlaşması imzalayarak dijital ödeme çözümlerini farklı ülkelere taşımak istediğini açıkça ortaya koydu.

Lagos’ta bulunan ve tüketici İnternet şirketi Opera tarafından 2018 yılında kurulan OPay’in 120 milyon dolarlık bu yeni yatırımla Gana, Güney Afrika ve Kenya gibi ülkelerde operasyonlarına başlamak için güçlü bir köprü oluşturacağı düşünülüyor.

OPay’ın 120 milyon dolarlık teklifi, haziran ayında 50 milyon dolarlık bir artış sağladı. Bu artışı, Visa’nın Nijeryalı Fintech şirketi Interswitch’e yaptığı 200 milyon dolarlık yatırım ve Lagos’a bağlı ödemelerin başlangıcındaki PalmPay’in Çin’deki Transsion’un öncülüğünde yaptığı 40 milyon dolarlık bir artışlar takip etti.

Opera’nın web tarayıcısı, son dört yılda Chrome’dan sonra Afrika’da kullanımda 2. sırada yer alıyor.

Şirket, Nijerya’da OPay’in finansal hizmet programı etrafında ağır bir İnternet tabanlı ticari ürün paketi oluşturdu. Bunlar arasında motosiklet sürüş uygulaması ORide, OFood teslim hizmeti ve OLeads KOBİ pazarlama ve dikey reklam yer alıyor.

Opay; Nijerya, Gana, Güney Afrika, Kenya ve diğer Afrika ülkelerindeki kişileri en iyi Fintech ekosistemiyle rahatlatacak. Opera CEO’su ve OPay Başkanı Yahui Zhou, yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

Kendimizi… yerel işletmelere yardım etmeye… dijital iş modellerinden… büyümek için önemli bir katkı olarak görüyoruz.

OPay şirketi, A Serisi yükselişinden bu yana istatistiklere göre 140.000 aktif temsilciye ve günlük işlem hacminde de 10 milyon dolarlık bir değere ulaştı.

Başka bir büyük finansman turu olarak öne çıkmanın ötesinde, OPay’in 120 milyon dolarlık VC zammı, Afrika’nın teknoloji ekosistemi için birçok düzeyde önem taşıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu