AltcoinBitcoinHaberler

‘Orijinal Bitcoin’ Olduğunu İddia Eden Bu Altcoin Piyasa Çökerken Ani Yükseliyor!

Orijinal Bitcoin vizyonuna sahip olduğunu iddia eden bu altcoin piyasa düşüşü sırasında değer kazanmaya devam ediyor.

Bitcoin (BTC) kurucusu Satoshi Nakamoto’nun orijinal vizyonunu devam ettirdiğini iddia eden bir BTC varyantı olan Bitcoin Satoshi’s Vision (BSV), piyasada yaşanan büyük düşüşe rağmen son 24 saatte belirgin fiyat artışı yaşadı.

‘Orijinal BTC’ Son 24 Saatte Yüzde 20 Yükseldi

Kripto para piyasasındaki büyük düşüş sürerken BSV tokeni son 24 saatte yaklaşık olarak %15 değer kazandı ve bu yazının yazıldığı anlarda 51.90 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte sürpriz altcoin gün içerisinde 57 dolara kadar tırmanmayı başardı. Buna karşın BTC fiyatı ise aynı zaman periyodunda yaklaşık olarak %3 değer kaybetti.

BSV fiyatının gün içerisindeki performansını gösteren fiyat zaman grafiği.

BSV, 2018 yılında Bitcoin Cash hard fork’uyla birlikte doğdu ve bu hard fork’un kendisi de orijinal Bitcoin zincirinden gelen bir hard fork’tu. “Satoshi’nin vizyonu” ismi ise, bu coinin destekçilerinin, Satoshi’nin aslında BTC zincirindeki işlem ücretlerini aşırı derecede düşük tutmak istediğine inanmasından geliyor.

BSV’nin en büyük destekçilerinden biri olan Craig Wright, uzun süredir Satoshi Nakamoto olduğunu iddia ediyor. Ancak Wright bugüne kadar iddialarını kesin olarak kanıtlayamadı.

BSV’nin web sitesi, token’ın “Orijinal Bitcoin” olduğunu iddia ediyor ve Bitcoin whitepaper’ına atıfta bulunuyor.

İlgili Haber
Peter Brandt Bitcoin İçin Muhtemel Dip Fiyatları Paylaştı!

Bitcoin SV Fiyatı Kripto Para Piyasası Çökerken Neden Yükseliyor?

Token’ın yükselişi Japonya’da yakın zamanda borsada listelenmesiyle tetiklenmiş gibi görünüyor. Huobi Japonya, Çarşamba gününden itibaren tokenı desteklemeye başlayacak ve altcoini oldukça gelir getiren Japon kripto piyasasına açacak.

Japonya’da kripto para yatırımcılarının sayısının son derece yüksek olması nedeniyle tokendeki alım satım ilgisi yükselmiş olabilir.

BSV dört yıl önceki lansmanından bu yana gündemden düşmüş olsa da büyüyen bir topluluğa sahip. Bununla birlikte altcoin, yaklaşık olarak 1 milyar dolarlık piyasa değeriyle dünyanın en büyük 43. kripto parası konumunda bulunuyor.

Bununla birlikte bu token her ne kadar bugün iyi bir performans gösterse de, bu yıl içerisinde BTC’ye göre daha fazla değer kaybetti. BTC fiyatı bu yıl %51 civarında düşerken BSV ise yaklaşık olarak %65 düşüş yaşadı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu