binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBlockchainOyun Oynayarak Kripto Para Kazanmak Münkün Mü?

Oyun Oynayarak Kripto Para Kazanmak Münkün Mü?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Covid-19 sonrası insanların bir çok alışkanlıkları yanı sıra geleneksel çalışma şekilleri de değişti. Bu değişimden en çok etkilenen alanların başında iş ve yönetim şekilleri geliyor. İnsanlar çalışmak için bir yerden bir yere gitmek zorunda olmadıklarından dolayı, evlerinde daha çok vakit geçirmeye başladı. Bunun doğal sonucu olarak insanlar, evlerinde vakitlerini eğlenceli hale getirebilmek için ev içi oyunlara yöneldi. Sadece Nisan 2020 de tüketicilerin ev içi oyunlara 10.5 milyar dolar harcadığı belirtiliyor.

Peki oyun sektöründe kripto dünyası nerede ?

Günümüzde geleneksel online oyun platformlarında veriye ilişkin güç her zaman oyun şirketlerinin elindedir. Tüm veri oyun şirketi tarafından kontrol edilen bir sunucuda saklanmaktadır. Oysa Blockchain teknolojisine dayalı oyunlarda veri dağıtılmış halde saklandığı için oyun ile ilgili veriyi doğrulamak ve güvende tutmak mümkündür. Bu sayede her bir oyuncu dijital varlıkları üzerinde tam kontrole ve bu varlıkları diledikleri zaman alıp satma özgürlüğüne sahiptir.

Kripto para teknolojisi temelli oyunlarda oyun içi varlıklar üzerinde tam bir hakimiyet söz konusudur. Oyun içi kartlar, skinler, ekipman ve karakterler türlerinden bağımsız olarak dağıtılmış bir ağ tarafından idare edilen kripto paralara bağlanabilir.

Oyuncuların blockchain tabanlı oyunlara yönelmesinin en büyük nedeni, gününün büyük bir kısmını oyun başında geçiren oyuncuların bu teknoloji sayesinde gerçek para kazanmasına imkan tanınması olarak görülüyor. Bu sayede oyun sektörü içerisinde yeni bir ekonomik sistemin kilidinin açılması ile bu oyun uygulamalarının desteklediği pazarın 370 milyar dolara ulaştığı belirtiliyor.

Blockchaindeki gelişmelerin oyun sektöründe etkileyeceği düşünülen alanlar şu şekilde sıralanıyor;
– Gerçek Mülkiyet,
– Merkeziyetsiz Pazar Yeri,
– Ödemelerin Kolaylaşması,
– Adil Oyun Alanı,
– Sınırsız Oyun Oynama
Bu alanlarda ki gelişmeler ve Blockchaine olanın ilginin artması ile oyunculara yepyeni bir özgürlük sunan, eğlence alanları oluşacağı düşünülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail