Ana SayfaBitcoinParaguay'da Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Yasası Senato'dan Geçti!

Paraguay’da Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Yasası Senato’dan Geçti!

Takip et

Paraguay Senatosu kripto para madenciliği ve ticaretini düzenleyen bir tasarıyı onayladı.

Aralık ayında, ülkenin Senatosu tasarıyı zaten onaylamıştı, ancak Mayıs ayında Temsilciler Meclisi tasarıda değişiklikler yaparak meclisten geçirdi. Bu nedenle tasarı üst meclise geri döndü.

Şimdi her iki meclis tarafından da onaylanan yasa, onaylama ya da veto etme yetkisine sahip olan yürütme organına sunulacak.

İlgili Haber
Paraguay, Kripto Madenciliği Ve Ticaretini Düzenlemek İçin Gerekli Olan Yasal Çerçeveyi Onayladı

Kripto Para Sektörünü Denetleyecek Kurumlar Belirlendi

Temsilciler Meclisi tarafından önerilen ve Senato tarafından kabul edilen ana değişiklik, ilgili izin olmadan madencilik yapan veya kripto para hizmeti veren gerçek veya tüzel kişileri cezalandıracak olan birincil yasa uygulama otoritesinin Sanayi ve Ticaret Bakanlığı olacağıydı.

Ülkenin Ulusal Elektrik İdaresi enerji arzını sağlamaktan sorumlu olacak ve Kara Para ve Varlık Aklamayı Önleme Sekreterliği kripto şirketleri tarafından yürütülen tüm yatırım sürecini denetleyecek. Ulusal Menkul Kıymetler Komisyonu ise elde edilen varlıkların ticarileştirilmesinden sorumlu olacak.

Yasa, bireysel ve kurumsal madencilerin endüstriyel elektrik tüketimi için izin talep etmelerini ve ardından bir lisans başvurusunda bulunmalarını şart koşuyor.

Madencileri Çekmek İçin Elektrik Ücreti Düşük Tutuluyor

Tasarının mimarlarından biri olan Kongre Üyesi Carlos Rejala, geçen yıl verdiği demeçte, yasanın ülkenin kilowatt saat başına yaklaşık 5 sent olan düşük elektrik oranlarını kullanarak uluslararası madencileri kendilerine çekmeyi amaçladığını söyledi.

Kanadalı bir Bitcoin madenciliği şirketi olan Bitfarms, ülkenin güneyinde yer alan Villarica şehrindeki 10 megawatt’lık tesisiyle Paraguay’da faaliyet gösteren en büyük kripto para madenciliği şirketlerinden birini oluşturuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları