Borsa

Paribu CEO’su Piyasadaki Rekabetin Sektöre Büyük Fayda Sağlayacağı Görüşünde

Yasin Oral'a göre Türkiye'yi kripto para platformları için cazip hale getiren tek unsur ülke pazarının büyüklüğü ve potansiyeli değil.

Türkiye’nin en yüksek hacimli dijital varlık işlem platformlarından olan Paribu, kurulduğu tarihten beri kripto değerlerin en hızlı şekilde alınıp satılmasını sağlayan ve belirlediği ilkelerden ödün vermeden yoluna devam eden bir platform. An itibarıyla 550 bin kullanıcısı olan Paribu’nun CEO’su Yasin Oral, hem Paribu’yu hem de kripto para piyasasını değerlendirdi.

Oral, Türkiye’yi kripto para platformları için cazip hale getiren unsurun ülke pazarının büyüklüğü ve potansiyelinden ziyade doğrudan bir merkez edinememiş bazı platformların Türkiye gibi ülkeleri bir liman olarak görmeleriyle de alakalı olduğunu dile getirdi.

Oral’a göre Türkiye bir liman veya üs olarak kabul edilemeyecek ve merkez olacak kadar büyük ve önemli bir ülke ayrıca rekabetin git gide artıyor olması ve bunun Türkiye’de olması piyasanın daha fazla büyümesinde ciddi rol oynayacak.

Bu noktada Paribu’nun diğer platformlardan çok daha farklı olduğunu, her şeyden önce Türkiye merkezli bir şirket olduklarını dile getiren CEO, Türkiye menşeili şirketin kuruluşundan kısa bir süre sonra dünyanın en büyük işlem hacmine sahip 16. platformu olmayı başardığını ve dünya markası olma yolunda ilerlediklerini dile getirdi.

Türkiye piyasası kripto paralar açısından gün geçtikçe daha da cazip hale geliyor. Binance ve Huobi’nin de aralarında bulunduğu Türkiye pazarlı rekabet ortamındaki her platform kendini bir adım öne çıkarmak için sürekli gelişme ve yenilenme çabasında. Bakalım kripto para sektörünün gittikçe gözdesi haline gelen Türkiye ilerleyen dönemlerde ne gibi proje ve yeniliklerle adından söz ettirecek?

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu