HaberlerKripto Para

PayPal Kendi Kripto Parasını Çıkaracağını Doğruladı!

Kripto para ekosistemi büyümeye devam edecek.

Amerikalı dev ödeme şirketi PayPal, kripto para ödemeleri konusunda oldukça güzel hamleler yaptı.

2020-2021 rallisinde önemli bir katalizör görevi gören PayPal’ın şimdi kendi kripto parasını çıkaracağı iddia edildi.

Paypal’ın kendi stablecoinini çıkaracağı ilk olarak geliştirici Steve Moser tarafından fark edildi. Moser, Paypal’ın iphone uygulamasındaki kaynak kodunu inceleyerek böyle bir değişiklik geleceğini ifade etti.

Bloomberg News’e konuşan Paypal kripto para birimlerinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Jose Fernandez da Ponte, uygulamadaki kanıtları doğrulayarak stablecoin çalışmaları hakkında açıklama yaptı.

“Bir stablecoin keşfediyoruz. Bu konuda ilerlemeye başladığımızda elbette regülatörlerle yakından çalışacağız.”

Paypal’ın iPhone uygulamasında yer alan logo şu şekilde;

Kaynak: Paypal iPhone uygulaması

PayPal’ın ABD doları ile desteklenecek stablecoini henüz yapım aşamasında, dolayısıyla lansmandan önce logo ve diğer özellikleri değişebilir.

Bir Paypal sözcüsü, Moser tarafından bulunan kaynak kodların yakın tarihli bir hackathon’da geliştirildiğini açıklamıştı.

Jose Fernandez da Ponte’nin son açıklamaları ile PayPal’ın kendi stablecoinini çıkaracağına dair iddiaları doğrulanmış oldu.

Coinbase ile ortaklığı bulunan Paypal hali hazırda kripto para alım satımına, saklanmasına ve ödeme yapılmasına olanak tanıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu