BitcoinHaberler

Pepsi Bilançosuna Bitcoin Ekleyecek Mi? CFO Yanıtladı!

Bitcoin'e ilişkin benimseme her geçen gün artıyor.

Pepsi ve Ruffles gibi gıda ürünlerinin sahibi olan PepsiCo’nun hisse senetleri 3.çeyrek karları açıkladıktan sonra yükselişe geçti.

CNBC’de Squawk Box programına katılan PepsiCo finans departmanı yöneticisi Hugh Johnston Bitcoin hakkında konuştu.

Sunucunun “Pepsi hazinesinde Bitcoin veya kripto tutacak mı?” sorusuna yanıt veren CFO, bir açık kapı bırakarak şimdilik böyle bir planları olmadığını açıkladı.

“Zaman içerisinde asla “asla” dememeyi öğrendim. Biz daha çok güvenilir likiditesi olan ürünleri tercih ediyoruz. Bitcoin bizim için hala çok volatil ve spekülatif. Bitcoin’in bizim için işlevsel bir para birimi haline gelmesi çok uzun zaman alacaktır.”

Bitcoin’in henüz regüle edilmemiş piyasalarda işlem görmesi ve volatilitenin yüksekliği şirketlerin onu kabul etmesini zorlaştırsa da önemli bir benimseme eşiğinin aşıldığını görüyoruz.

Zira bundan 5 yıl önce ana akım medyada içerisinde “dolandırıcılık, balon ve ponzi” kelimeleri geçmeyen bir Bitcoin cümlesi duymak neredeyse imkansızdı.

Bugün gelinen aşamada şirketler Bitcoin’i kabul etmek için hangi kriterlere baktıklarını ifade ederek, ona her zaman bir açık kapı bırakıyor.

12 yıl gibi kısa bir sürede bu kadar büyük bir kabullenme evresini başarıyla geçen Bitcoin’de hala erken aşamada olduğumuzu görüyoruz. Daha fazla benimsenme ile volatilitenin ve spekülatif hareketlerin azalması bekleniyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu