BitcoinHaberlerXRP

Peter Schiff: “XRP’nin Menkul Kıymet Olduğu Çok Açık, Bitcoin (BTC) Sıradaki Hedef”

Peter Schiff Bitcoin nefretini kusmaya devam ediyor.

Bitcoin ve kripto para düşmanlığı ile tanınan altın yatırımcısı ve Pasifik Capital’in CEO’su Peter Schiff, katıldığı bir söyleşide XRP ve Bitcoin ile ilgili konuştu.

SEC’in Ripple’a açtığı davayı haklı bulan Schiff “XRP’nin menkul kıymet olduğu çok açık” ifadesini kullandı.

“Bence XRP’nin menkul kıymet olduğu çok açık. Çünkü tüm XRP coinleri Ripple Labs Inc tarafından verilir ve ardından Ripple  bu coinlere değer yaratmaya çalışır. Bu durum onu menkul kıymet yapar.”

SEC’in kripto paralara ilişkin müdahalelerinin devam edeceğini düşünen Schiff, SEC’in Bitcoin’in peşine de düşeceğini söylüyor.

“SEC, XRP’nin Bitcoin gibi olmadığını söylemiyor. Bunun bir güvenlik olduğunu söylüyor. Kayıtlı olmaları gerekirken, kayıtsız şekilde menkul kıymet satıyorlar. Ben SEC’in nihayetinde Bitcoin’e karşı da aynı iddialarda bulunacağına inanıyorum. Bitcoin gerçekten bir emtia değil.”

Bu iddialarını herhangi bir somut veriye dayandıramayan Schiff, Bitcoin’in merkeziyetsiz yapısını unutmuş olacak ki içindeki Bitcoin nefretinden dolayı bu ithamlarda bulunuyor. Ayrıca Ripple davasını açan eski SEC başkanı Jay Clayton CNBC’de katıldığı bir söyleşide, Bitcoin’in menkul kıymet olmadığını açıkça ifade etmişti. Bu nedenle SEC’in menkul kıymet iddiası ile ilgili Bitcoin’e yönelik herhangi bir suçlama yöneltmesi beklenmiyor.

Peter Schiff, söyleşi sırasında Bitcoin’e olan nefretini kusmaya devam etti:

“Sonunda, balon patlayacak ve fiyat düşecek. Charlie Munger ona fare zehiri dediğindeki fiyatından daha düşük olacak.

Bitcoin’i nasıl bir obje haline getirdiklerine bakarsanız, üzerinde B harfi bulunan altın renkli bir paradır. Bitcoinlerin yaratılma şekli ise “madenlerdir.” Bu terminolojiyi kullanmalarının nedeni, insanların kafasını karıştırmak ve onun altın gibi olduğunu düşünmelerini sağlamaktır.

Ayrıca Şirketlerin Bitcoin’e yatırım yapması onu benimsedikleri anlamına gelmez. Biraz para kazanıp gidecekler.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu