Kripto HaberleriBitcoinPeter Schiff Yükselişte Bile Bitcoin (BTC) Boğalarını Kızdırmaya Devam Ediyor: Yine Konuştu!

Peter Schiff Yükselişte Bile Bitcoin (BTC) Boğalarını Kızdırmaya Devam Ediyor: Yine Konuştu!

Takip et

Kısa süre önce yaptığı Twitter paylaşımında altın uzmanı Peter Schiff, kripto para yatırımcılarının Ocak ayındaki %30’luk rallinin ardından Bitcoin (BTC) varlıklarını satmaları gerektiğini öne sürdü.

Ünlü ekonomist yıllardır Bitcoin ve diğer kripto paralara yönelik eleştirilerini dile getiriyor. Bitcoin’in gerçek bir temel değeri olmayan spekülatif bir varlıktan biraz daha fazlası olduğuna ve kripto para birimlerinin başarısız olmaya mahkum olduğuna inanıyor.

Schiff ayrıca, aşırı oynaklığı ve zaman içinde değerini koruyamaması nedeniyle güvenilir bir şekilde değer saklama aracı olarak kullanılamayacağı için Bitcoin’in gerçek para olmadığını savunuyor. Nihayetinde, kripto para birimlerini küresel ekonomilere zarar verme potansiyeline sahip ayrıntılı bir saadet zincirinden başka bir şey olarak görmüyor.

Peter Schiff Yine Bitcoin Boğalarına Sataştı

Schiff, kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında BTC fiyatı 18.000 dolarken kripto kullanıcılarına hazır bir ralli yaşanmışken satış yapmaları gerektiğini söylemişti. BTC fiyatı bu seviyenin ardından yaklaşık olarak %30 değer kazandı.

İlgili Haber
Bitcoin Düşmanı Peter Schiff Köşeye Sıkıştı: Rallinin Ardından Kendisini Böyle Savundu!

Buna rağmen Schiff, ayı lehine görüşlerinden vazgeçmişe benzemiyor. Schiff, %30 yükseliş yaşanmadan önce kripto yatırımcılarına BTC varlıklarını satmaları gerektiğine dair düşüncesini şöyle savundu:

“Kriptonun bir hafta içinde %30 yükseldiğini ve ardından satmadığınızı hayal edin. Bekleyin, bunu hayal etmek zorunda kalmayacaksınız, bunu deneyimleyeceksiniz.”

Sıkı bir altın savunucusu olan Peter Schiff’in Porto Rico’daki bankası yetkililer tarafından iflas sürecine sokulmuştu. Schiff, bankanın halen kurtarılabilir olduğunu savunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları