Haberler

Petrol Fiyatları Ne Olacak? Depolarda Yer Kalmadı!

Petrol fiyatlarında rekor üzerine rekor düşüş devam ediyor, 1983 yılı seviyesine düşen petrol fiyatlarının bu düşüşü alıcıları sevindirirken, satıcıları ise üzüyor.

Petrol fiyatlarında yaşanan düşüşün nereye kadar ve nasıl devam edeceği merak ediliyor. Gelecek 50 yıl boyunca topraklarda var olması beklenen petrolün bugün için dünya ekonomisinde çok büyük bir yeri olduğu, bu konuda çok sayıda insan için geçim kaynağı olduğu biliniyor.

Suudi Arabistan’dan yapılan açıklamada petrol arzının azaltılabileceği açıklanırken, Rusya ve ABD ise kararları çok yakından OPEC+ ile beraber izliyor.

Depolarda yer yok!

Alıcılar -özellikle petrolle üretim yapan şirketler- binlerce varillik stok yapmaya başladı. Petrol depolama şirketleri son yerlerin tükendiğini açıklarken, bu yerleri satın alan kişilerin ve şirketlerin sayısının çok fazla arttığına işaret ettiler.

Öyle ki bu süreçte petrol fiyatları sıfır dolara kadar düşmüş hatta ABD’de petrol alan kişi üzerine para bile alır duruma gelmişti.

Zira milyar dolarlık üretim tesisleri üretimi bir anda durduramıyordu ve depolama alanlarında da kapasite dolmuş durumdaydı. Doğaya zararlı olduğu için imha etmenin de pek mümkün olmadığı ham petrol bir süre boyunca üzerine para verilerek satılmış oldu.

Fiyatlar güncel olarak 13 dolar seviyelerinde işlem görürken ilerleyen günlerde talep azlığı sebebiyle daha büyük çöküşler olabileceği ve petrolde yaşanan bu kriz sebebiyle birçok büyük şirketin hatta devletin batacağı ifade ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu