fbpx
Haberler

Petro’ya Bir Darbe de Bitfinex’den

Günlük hacme bakıldığında dünyanın en büyük Kripto Para borsalarından biri olan Bitfinex, Venezuela’nın yerli kripto parası olan Petro’yu sisteminde listelemeyeceğini açıkladı.

Yapılan açıkamada; Donald Trump’ın geçtiğimiz günlerde ABD’li vatandanşların Petro alımını yasaklayan bir emir yayınlamasına da değinerek Petro’nun desteklenmeyeceğinin ifade edildi.

Açıklamanın derinine inersek:

Bitfinex, ABD vatandaşlarının da içinde bulunduğu ve ticaret yapabildiği bir platform. Petro gibi yasak veya engelleme konulan kripto paraların borsada yayınlanmayacağını ve borsaya bir coin eklenmeden önce ilk gözden geçirilen unsurun güvenlik olduğu belirtirdi.

Çalışanların Petro Alması Yasaklandı

Bitfinex Petro’ya karşı yaptığı hamleyi sadece borsada listelememek adına yapmayak daha ileri gitti. Borsa çalışanlarının da Petro alıp satmaları yasaklandı. Tespit edilmesi halinde ceza verileceği ifade edildi.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi Venezuela Hükümeti’nin Petro’yu çıkarmasındaki amaç ABD’nin ülkeye yaptığı yaptırımlara bir son vermek. Fakat yasaklamalardan da anlayabileceğimiz gibi ABD bu durumdan çok rahatsız. Bu da demek oluyor ki eğer proje istenildiği gibi yürüyebilseydi gerçekten Venezuela Hükümeti’nin istediği olacaktı. Fakat ABD bunu engellemek için elinden geleni yapıyor. Öyle ki alınan yasaklama emrinin uygulanması için Hazine Bakanlığı’na tam yetki verildiğini de ifade edilmişti. Ard arda gelen bir çok olumsuz haber ile kan kaybeden Petro’nun bundan sonra nasıl bir yol izleyeceğini hep beraber göreceğiz.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box