Kripto HaberleriHaberlerPetro'ya Bir Darbe de Bitfinex'den

Petro’ya Bir Darbe de Bitfinex’den

Takip et

Günlük hacme bakıldığında dünyanın en büyük Kripto Para borsalarından biri olan Bitfinex, Venezuela’nın yerli kripto parası olan Petro’yu sisteminde listelemeyeceğini açıkladı.

Yapılan açıkamada; Donald Trump’ın geçtiğimiz günlerde ABD’li vatandanşların Petro alımını yasaklayan bir emir yayınlamasına da değinerek Petro’nun desteklenmeyeceğinin ifade edildi.

Açıklamanın derinine inersek:

Bitfinex, ABD vatandaşlarının da içinde bulunduğu ve ticaret yapabildiği bir platform. Petro gibi yasak veya engelleme konulan kripto paraların borsada yayınlanmayacağını ve borsaya bir coin eklenmeden önce ilk gözden geçirilen unsurun güvenlik olduğu belirtirdi.

Çalışanların Petro Alması Yasaklandı

Bitfinex Petro’ya karşı yaptığı hamleyi sadece borsada listelememek adına yapmayak daha ileri gitti. Borsa çalışanlarının da Petro alıp satmaları yasaklandı. Tespit edilmesi halinde ceza verileceği ifade edildi.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi Venezuela Hükümeti’nin Petro’yu çıkarmasındaki amaç ABD’nin ülkeye yaptığı yaptırımlara bir son vermek. Fakat yasaklamalardan da anlayabileceğimiz gibi ABD bu durumdan çok rahatsız. Bu da demek oluyor ki eğer proje istenildiği gibi yürüyebilseydi gerçekten Venezuela Hükümeti’nin istediği olacaktı. Fakat ABD bunu engellemek için elinden geleni yapıyor. Öyle ki alınan yasaklama emrinin uygulanması için Hazine Bakanlığı’na tam yetki verildiğini de ifade edilmişti. Ard arda gelen bir çok olumsuz haber ile kan kaybeden Petro’nun bundan sonra nasıl bir yol izleyeceğini hep beraber göreceğiz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları