binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinPiyasa Kahini, ABD Ekonomisinde Resesyon ve Faiz İndirimi Tarihi Tahminlerini Açıkladı

Piyasa Kahini, ABD Ekonomisinde Resesyon ve Faiz İndirimi Tarihi Tahminlerini Açıkladı

Ekonomist Gary Shilling, yaptığı açıklamasında FED'in faiz kararları ve ABD ekonomisinin durumuna dair konuştu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Merrill Lynch’in ilk baş ekonomisti ve 45 yıllık bir danışmanlık şirketinin kurucusu olan Gary Shilling, ABD için kasvetli bir ekonomik görünüm çizdi.

Shilling’in geçmişteki isabetli tahminlerine rağmen, son yıllarda finansal piyasalar ve ekonomi kendisinin kötümser tahminlerine meydan okuyor.

Shilling ABD’nin halihazırda resesyonda olduğuna inanıyor. Shilling, resesyonları genellikle başladıktan birkaç ay sonra resmi olarak ilan eden özel bir kuruluş olan Ulusal Ekonomik Araştırma Bürosu’na (NBER) atıfta bulundu. “Bence şu anda muhtemelen bir resesyonun içindeyiz. NBER tüm verileri, revizyonları ve diğer her şeyi elde edene kadar bekler. Onlar bu çağrıyı yaptıklarında, bu durum artık kullanışlı olmayacak” dedi.

İlgili Haber  Bloomberg Analistleri Bitcoin Spot ETF Onaylanma İhtimalinde Güncellemeye Gitti

Ayrıca, FED’in hedef faiz oranını yükseltmesi ve ardından bir resesyon olmadan düşürmesi olarak tanımlanan yumuşak inişlerin nadirliği hakkında da yorumda bulundu. Shilling, “Yumuşak inişler oldukça nadirdir. Tüm savaş sonrası dönemde sadece bir tane oldu ve o da 90’ların ortasındaydı. Yumuşak iniş tahmini tarihe meydan okumaktır” diye ekledi.

Shilling, muhtemelen yıl ortasına kadar faiz oranlarını düşürmeyeceğine inandığı FED’in aşırı istekliliği ve önceden harekete geçmesi konusundaki endişelerini dile getirdi. Bu arada, ekonominin zayıflamaya devam etmesini ve resesyona ilişkin kanıtların artmasını bekliyor. Analist, “ani bir faiz indirimi olacağı ve ABD ekonomisinin yumuşak bir iniş yaşayacağını düşünenlerin hayal kırıklığına uğrayacağını” söyledi.

Shilling, önümüzdeki yılın ortasına kadar FED’in faiz indirimine gitmesini beklemediğini söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail