AnalizBitcoin

PlanB, Bitcoin Fiyatındaki Düşüşü Yorumladı! Senaryoda Ne Var?

Ünlü Bitcoin analisti PlanB, kendi oluşturduğu S2F modelinin halen geçerli olduğunu iddia etti.

Bitcoin fiyatı son birkaç gündür sert düşüşlere sahne oluyor. Son 24 saatte %8.75 değer kaybeden BTC, bu yazının yazıldığı anlarda 35.600 dolar civarından işlem görüyor. Ancak Bitcoin’in “Stock-to-Flow (S2F)” modelinin yaratıcısı olan Plan B rumuzlu analist, panik yapmaya gerek olmadığını iddia etti. Piyasa katılımcılarından yüksek volaliteye alışmalarını isteyen analist, Bitcoin’in uzun vadede kârlı bir araç olduğunu kanıtladığını söyledi.

Plan B, Bitcoin Piyasasının Geri Sıçrama Yapacağını İddia Etti

BTC’nin S2F modelinin kurucusu ünlü analist, kısa bir süre önce attığı Tweet’inde, Bitcoin’e ve oluşturduğu modele duyduğu güveni yineledi. Kendi tecrübelerinden örnek veren analist, uzun vadeli plana sadık kaldığını ve mevcut gerilemeyi görmezden geldiğini belirtti.

Analist, ilk BTC’sini 2016 yılında, kripto paranın fiyatı 400 dolarken aldığını, 2019 yılında ise S2F modelini yayınladığını söyledi. Analiste göre, bu tarihten bu yana Bitcoin fiyatı, şu anda 40.000 dolara düşse bile, S2F modeline iki standart sapma aralığında bağlı kaldı. Analist, BTC fiyatının tarihsel performansı incelendiğinde önümüzdeki birkaç yıl içerisinde 100.000 dolar hedefinin kaçınılmaz olduğunu da iddia etti: “Bazı insanlar şu anda yaşanan gerilemeden dolayı endişe duyuyor ancak ben Bitcoin fiyatının önümüzdeki birkaç yıl içerisinde değerine bir sıfır daha ekleyeceğinden eminim.”

Plan B’nin S2F modeline göre Bitcoin fiyatının yıllara göre durumu.

Analist böylelikle, uzun bir süreden bu yana doğruluğu tartışılan “Stock-to-Flow” modelinin arkasında olduğunu belirtti ve bununla birlikte mevcut ayı trendinin sona ereceğine inandığını da açıklamış oldu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu